Новини » Світ Читать эту новость на русском

Cуди Москви заарештували 88 учасників акції 27 липня

В Росії за підсумками акції 27 липня на підтримку незалежних кандидатів суди Москви отримали тисячу тридцять вісім адміністративних матеріалів про порушення. В результаті 88 осіб отримали адміністративні арешти, ще 332 людям суди призначили штрафи,

Про це повідомила прес-секретар Мосміськсуду Уляна Солопова, – передає російський Інтерфакс.

Ще двом суди призначили громадські роботи. Решта матеріали суди розглянуть в майбутні робочі дні. За словами Солопової, це пов’язано в тому числі «з необхідністю повідомлення осіб, щодо яких складено протоколи, особливо які проживають в інших регіонах». Деякі протоколи складені на осіб, які не мають ні місця проживання, ні реєстрації в Москві, а проживають в Московській, Тульській, Калузькій, Самарській областях та інших регіонах Росії, сказала прес-секретар суду.

30 липня вона повідомила, що в суди надійшли 278 адміністративних матеріалів слідами акції. На той момент арешти були призначені 61 людині, штрафи – 161.

Суми штрафів становлять від 10 тисяч рублів до 150 тисяч, терміни арештів – до 30 днів.

У день акції поліція затримала в центрі Москви 1074 людини, за даними «ОВС-Інфо» було затримано 1373. У ГУ МВС Москви і потім в мерії звернули увагу, що понад 600 затриманих виявилися не москвичами.

30 липня Слідчий комітет повідомив, що в зв’язку з акцією порушив кримінальну справу про масові заворушення і ще окремі справи про напади на поліцейських і росгвардейців. Потім їх об’єднали в одне провадження. 2 серпня Пресненський суд відправив у СІЗО перших чотирьох фігурантів цієї справи – Івана Подкопаєва, Олексія Міняйло, Кирила Жукова і Самаріддіна Раджабова.

Глава міжнародної правозахисної групи «Агора» Павло Чиков повідомив, що в Пресненський суд доставили ще одного затриманого – Єгора Жукова, який намагався зареєструватися кандидатом в Мосміськдуму від «команди Дмитра Гудкова».