У Москві відбулися масові акції протесту через недопуск незалежних кандидатів до виборів

У Москві на проспекті Сахарова в суботу пройшов узгоджений мітинг «За допуск на вибори», організований Лібертаріанською партією.

Як пише Новая газета, акція заявлена ​​як протест проти недопуску незалежних кандидатів на вибори до Мосміськдуми.

20 июля на проспекте Сахарова в Москве устроили митинг с требованием зарегистрировать независимых кандидатов на выборах в Мосгордуму. В акции, по <a data-cke-saved-href=данным проекта «Белый счетчик», приняли участие 22,4 тысячи человек." src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAPAAAPLy8gAAACH5BAAAAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==" />20 июля на проспекте Сахарова в Москве устроили митинг с требованием зарегистрировать независимых кандидатов на выборах в Мосгордуму. В акции, по <a data-cke-saved-href=данным проекта «Белый счетчик», приняли участие 22,4 тысячи человек." src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAPAAAPLy8gAAACH5BAAAAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==" />20 июля на проспекте Сахарова в Москве устроили митинг с требованием зарегистрировать независимых кандидатов на выборах в Мосгордуму. В акции, по <a data-cke-saved-href=данным проекта «Белый счетчик», приняли участие 22,4 тысячи человек." src="data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAPAAAPLy8gAAACH5BAAAAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==" />Мітинг почався о 14:00 і тривав близько двох годин.

За підрахунками «Білого лічильника», на проспект Сахарова вийшли понад 22 тисяч осіб. Поліція не повідомляла підсумкових даних, проте в ході акції звітувала про 12 тисяч учасників.

Біля входу на акцію затримали кількох людей. Журналісти moloko plus повідомили про чотирьох затриманих, «ОВД-Инфо» також – про затримання чоловіка, який зайшов за огорожу.

Із заявами в ході акції виступили як самі незареєстровані кандидати, в тому числі Костянтин Янкаускас, Дмитро Гудков і Любов Соболь, а також опозиційні політики, які їх підтримують.

Під час свого виступу політик Олексій Навальний запропонував провести наступний мітинг у суботу, 27 липня, біля будівлі московської мерії, в разі якщо незалежним кандидатам остаточно відмовлять в реєстрації навіть після всіх оскаржень. Його підтримали й інші виступаючі.

Раніше окружні виборчі комісії відмовили в реєстрації на виборах до Мосміськдуми Іллі Яшину, Любові Соболь, Івану Жданову, Дмитру Гудкову, Юлії Галяміній та іншим незалежним кандидатам з команди Олексія Навального, Дмитра Гудкова і від «Яблука».

Кандидати мають намір оскаржити це рішення: вони подаватимуть апеляції до Мосміськвиборчкому, а потім до ЦВК.

Протестні акції почалися минулої неділі із зустрічі виборців з кандидатами в Новопушкінському сквері. Протестувальники дійшли до будівлі мерії Москви, а потім до Мосміськвиборчкому. Кандидати вимагали зустрічі з головою комісії Валентином Горбуновим. Мітинг закінчився розгоном його учасників: були затримані 38 осіб.