Новини » Політика

Маніпуляція соцопитуваннями: Власенко пояснив, як вона працює

ZIK

Будь-яке соціологічне дослідження залучає кілька тисяч респондентів, що дозволяє здійснювати маніпуляції. Якщо подивитися результати агентств пов'язаних з колишнім президентом Порошенком, то можна побачити, що там ЄС має більше відсотків рейтингу.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Сергій Власенко.

Пан Власенко вважає, що розбіжності в рейтингах від різних компаній визначає те, кому ці належать структури і кому належить контроль за базою опитування, яке подається для всіх соціологічних кампаній.

«Спеціалісти розуміють, хто формує поле, тобто базу опитування. Будь-яке соціологічне дослідження залучає як правило 2-2,5 тисячі респондентів, це можуть бути одні і та самі люди або різні, що якраз дозволяє здійснювати маніпуляції. Якщо подивитися результати структур пов'язаних з колишнім президентом Порошенком, то можна побачити, що там ЄС знаходиться вище. В інших нижче в залежності від того, хто є власником компанії, яка здійснює для них опитування», – зазначив політик.

Зокрема, він зауважив, що реальні рейтинги будуть відомі лише 21 липня на виборах. Окрім цього, він вважає, що громадяни повинні розуміти, що наступні вибори відбуваються за посаду прем'єр-міністра України.

«Вибори президента завершились, а зараз будуть відбуватися вибори прем'єр-міністра. Кожен прийде на вибори і проголосує за ту політичну силу, яка представляє того прем'єр-міністра, який найбільше до вподоби українцям і якого вони бачать на цій посаді», – прокоментував Власенко.

Як повідомлялось раніше, за даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології за період з 26 травня по 7 червня, до парламенту наразі мають шанс потрапити п’ять партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос».