Новини » Світ

У Москві організували турнір з FIFA за 35 млн рублів, на який прийшло десять глядачів

15 червня на ЦСКА Арені в Москві пройшов організований міською владою турнір FIFA Moscow Cyber CUP.

Про це повідомляє портал Cyber.Sports.ru, передає Новое Время.

Дані на сайті держзакупівель свідчать, що на організацію чемпіонату виділили понад 35 млн руб. (близько $500 тис.). Приблизно в стільки ж обходиться офіційний турнір від Electronic Arts, який триває кілька днів і проходить в США. Бюджет чемпіонатів Dota Major Championships, які тривають тиждень і збирають на піку трансляції 200-300 тис. глядачів, становить $2-3 млн. З них $1 млн йде на призовий фонд.

Призовий фонд Moscow Cyber CUP становив 160 тис. руб. Заплатити переможцям більше не можна було через офіційний регламент Electronic Arts.

Спочатку планувалося зробити турнір міжнародним, але за тиждень до початку організатори оголосили, що закордонні геймери брати участь не зможуть.

Хоча квитки продавалися за ціною від 300 до 500 руб., на турнір прийшло близько 10 реальних глядачів. Захід ніяк не рекламували в соціальних мережах і профільних ЗМІ, хоча на рекламу виділили 4,6 млн руб. Кількість переглядів офіційної трансляції трохи перевищило 1,5 тис. У піковий момент вона набрала 136 глядачів. Також Moscow Cyber Cup показали на Матч ТВ.

У початковому варіанті кошторису на сайті держзакупівель вказувалося, що вести чемпіонат будуть Марія Командна і Євген Савін. Гонорар обох мав становити 450 тисяч руб. Вони на турнірі не з’явилися. В остаточному варіанті кошторису не вказані імена ведучих, їхні гонорари – 176 тисяч руб. Марія Командна заявила, що її і Савіна на турнір ніхто не запрошував.