Потепління океанів: біологи дослідили, що потепління може зменшити морське життя на 17%

Глобальне потепління

Світові океани, ймовірно, втратять приблизно одну шосту частину своєї риби та інших морських тварин до кінця століття, якщо зміна клімату продовжуватиме свій поточний шлях.

Про це зазначається в новому дослідженні виданим Національною академією наук США, повідомляє АР.

Кожен градус Цельсія (1,8 градусів за Фаренгейтом), який свідчить про те, що світові океани робляться теплі, загальна маса морських тварин, за прогнозами, зменшиться на 5%, згідно з всебічним комп’ютерним дослідженням міжнародної команди морських біологів. І це не включає ефекти риболовлі.

Якщо викиди парникових газів у світі залишатимуться на нинішньому рівні, це означає втрату біомаси на 17% загальної ваги всього морського життя до 2100 року, згідно з дослідженням видпним у вівторок. Але якщо світ скоротить забруднення вуглецем, втрати можуть бути обмежені лише близько 5%, говориться в дослідженні.

«Ми побачимо велике зниження біомаси океанів, якщо світ не уповільнить зміну клімату, – сказав співавтор дослідження Вільям Ченг, морський еколог з Університету Британської Колумбії. – Зміни вже спостерігаються».

Хоча тепла вода є найбільшим фактором, зміна клімату також стають причиною, що океани, є більш кислими і мають менше кисню, що також завдає шкоди морського життя, сказав Чун.

Значна частина світу використовує океани для продовольства або засобів до існування, стверджують вчені.

«Потенційні наслідки цих прогнозованих втрат величезні, не тільки для біорізноманіття океану, а й тому, що люди в усьому світі покладаються на океанські ресурси», – сказала професор біології Університету Вікторії Юлія Баум, яка не була учасником дослідження. «Зміна клімату може призвести до серйозних нових конфліктів щодо використання океанських ресурсів і глобальної продовольчої кризи, особливо тому, що людське населення продовжує зростати в цьому столітті», підкреслила вона.

Найбільш великі тварини в океанах постраждають найбільше, сказав співавтор дослідження Дерек Тіттенсор, морський еколог у Всесвітньому центрі моніторингу охорони навколишнього середовища в Англії.

«Гарна новина полягає в тому, що основні будівельні блоки морського життя, планктон і бактерії, зменшуватись більш повільно, погана новина полягає в тому, що морські тварини, які ми використовуємо безпосередньо і це дуже турбує, постраждають найбільше від зміни клімату», – написав в електронному листі співавтор Борис Ворм, морський біолог з Університету Далхаузі в Канаді.

Тропічні райони, які вже теплі, також відчують найбільші втрати, сказав Ченг.

Вчені вже раніше дослідили, що зміна клімату, швидше за все, зменшить майбутнє життя океану, але минулі комп’ютерні моделювання розглядали лише частину картини або використовували тільки одну модель. Це дослідження використовує шість різних сучасних комп’ютерних моделей, які дають найкращий огляд у загальній картині, сказав Ченг.

Морський біолог Університету Джорджії Саманта Джой, яка не була частиною дослідження, високо оцінила дослідження як ретельне і сказала, що це також «невідкладний заклик до дій».

«Здорові океани необхідні для планетної стабільності», – написала Джой в повідомленні електронної пошти. «Активні глобальні дії для уповільнення зміни клімату є моральним імперативом», підкреслила вона.