В Росії школярі на честь 9 Травня поклали квіти до пам’ятника маршалу, якого розстріляли у 1937 році

Фото: facebook.com/school138
Фото: facebook.com/school138

Московські школярі в честь 9 травня поклали квіти до пам’ятника маршала, який не брав участі у Великій Вітчизняній Війні. Вчителі пояснили це близькістю пам’ятника до школи.

Про це повідомляє meduza

Учні п’ятого класу московської школи № 138 району Хорошево-Мневники провели пам’ятну акцію, поклавши квіти до пам’ятника маршалу СРСР Михайлу Тухачевського. Звіт про захід був опублікований в фейсбуці з хештегом #9мая, #Победа і #мыпомним.

Коли користувачі в коментарях стали обурюватися, що Тухачевський не брав участі у Великій Вітчизняній війні, так як був розстріляний ще в 1937 році, хештеги прибрали.

 

Як заявило радіостанції «Говорить Москва» керівництво школи, п’ятикласники поклали квіти до пам’ятника, оскільки він територіально найближче знаходиться до навчального закладу.

«Давайте розцінювати це як данину поваги воєначальнику. Відбулася некоректне формулювання з боку класного керівника. Діти, що живуть в цьому мікрорайоні, зобов’язані знати людей, в честь яких названо вулицю і встановлено пам’ятник, це найголовніше, однозначно», – сказав представник школи.

У фейсбуці вчителя також спробували виправдатися: «У ці дні ми говоримо не тільки про подвиг радянських солдатів в роки ВВВ, ми згадуємо про героїв всіх військових дій, загиблих в ім’я Вітчизни, ми говоримо з нашими дітьми про людей, які віддали своє життя в ім’я порятунку своєї країни... У дні пам’яті війни прекрасна ідея згадати всіх героїв, чия мужність і любов до Батьківщини є прикладом нашим дітям».

Підготував для IA ZIK Богдан Бацвін