Новини » Світ

У Польщі проходить саміт до 15-річчя членства в ЄС

У столиці Польщі Варшаві 1 травня відбувається саміт під назвою Together for Europe, присвячений 15-й річниці вступу країни до Європейського союзу.

Як передає Польське радіо, на зустріч прибули представники країн, які приєдналися до ЄС у останніх 15 років: Болгарії, Хорватії, Кіпру, Чехії, Естонії, Литви, Латвії, Мальти, Румунії, Словаччини, Словенії та Угорщини, – повідомляє Польське радіо.

Під час саміту учасники проведуть дискусії щодо ЄС і ухвалять спільну декларацію стосовно дій на благо спільного ринку, створення майбутнього бюджету ЄС, поглиблення співпраці ЄС і НАТО тощо.

З нагоди 15-річчя членства Польщі у ЄС президент країни Анджей Дуда заявив, що це змінило на краще багато сфер життя. «Відкриття кордонів не означало легкого життя, спільний ринок не означав скасування конкуренції, а гроші ЄС самі нічого не зробили. Це ми добре використали свій шанс», – сказав Дуда.

Громадяни України голосують на українських президентських виборах у консульстві України у Варшаві. 25 травня 2014 року

1 травня 2004 року до Європейського союзу приєдналися 10 держав – Польща, Чехія, Естонія, Литва, Латвія, Мальта, Кіпр, Словаччина, Словенія та Угорщина. 2007 року ЄС розширився на Румунію та Болгарію, а 2013 року – на Хорватію. Зараз у ЄС 28 держав.