Новини » Світ

Дмитро Биков в лікарні: Інформація про інсульт – не підтвердилася

Дмитро Биков. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Дмитро Биков потрапив у лікарню 16 квітня після того, як йому стало погано в літаку – він летів з Єкатеринбурга в Уфу, щоб прочитати там лекцію «Російський анекдот як літературний жанр».

На даний момент лікарі оцінюють його стан як важкий, передає РБК.

Відомо, що Биков відчув себе погано у вівторок на борту рейсового літака близько 12:33. При цьому авіалайнер приземлився лише через півгодини. В аеропорту письменника чекала швидка допомога. У лікарню його доставили в 13:13 (тобто йому не була надана допомога майже 40 хвилин). До лікарів, як кажуть очевидці, Биков потрапив у збудженому стані, розмахуючи руками.

«ЕКГ зробили з великими складностями, тримали 5 чоловік... Він був дезорієнтований, до когось звертався і когось кликав, а потім втратив свідомість. Лікарі припустили, що мова може йти або про наслідки епілептичного припадку, або про набряк чи пухлини мозку», – розповіло джерело.

Інформація про те, що у Бикова інсульт – не підтвердилася. Так само, як і повідомлення про те, що письменник-опозиціонер впав у кому. При цьому стан його справді важкий, він начебто перебуває на штучній вентиляції легень.

Як пише Telegram-канал Mash, стан 51-річного письменника погіршилося на тлі цукрового діабету, гіпертонії і перевтоми. У той же час друг Бикова Юрій Пилипенко вважає, що перш ніж говорити про причини, потрібно дочекатися офіційного діагнозу.

«Всі слова про інсульт, набряк мозку, кому – це все перебільшення, хоча стан дійсно складний, важкий», – сказав Пилипенко.

Зараз з Биковим працюють кращі фахівці, роблять все необхідне для нормалізації стану пацієнта.