Суд у Москві відклав апеляцію трьох українських моряків, – адвокат

Полонені українські моряки в Лефортовському суді Москви, 15 січня 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Полонені українські моряки в Лефортовському суді Москви, 15 січня 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Московський суд відклав судові засідання з розгляду апеляційних скарг в інтересах військовополонених українських моряків Андрія Артеменка, Андрія Ейдера і Василя Сороки, призначені на 2 квітня.

Про це повідомив у Facebook російський адвокат Микола Полозов, який координує роботу команди захисту українських моряків, – передає Укрінформ.

«Судові засідання за скаргами в інтересах військовополонених Артеменка, Ейдера і Сороки відкладено через несповіщення військовополонених і органу слідства про призначення судових засідань в установленому законом порядку», – зазначив Полозов.

Він додав, що скарги були подані в порядку ст. 125 КПК РФ.

«З’ясувалося, що нікого з трьох військовополонених не сповістили в установленому законом порядку про призначення судових засідань. Також не сповістили і слідчий орган», – уточнив адвокат.

За його словами, судове засідання з розгляду скарги в інтересах Ейдера призначено на 18 квітня, Артеменка – на 19 квітня, Сороки – на 22 квітня.

Читайте також: Прооперований у Москві український моряк Сорока йде на поправку – адвокат

Раніше Полозов повідомляв, що Лефортовський районний суд Москви 2 квітня має розглянути апеляційні скарги захисту військовополонених українських моряків Андрія Артеменка та Андрія Ейдера на відмову слідства долучити до справи Резолюцію ПАРЄ.

Наголосимо, що 7 березня у Мосміськсуді відбулося засідання, на якому розглянули апеляційну скаргу п’ятої четвірки військовополонених українських моряків з приводу невизнання їх в РФ військовополоненими. У задоволенні скарг було відмовлено.

Суть скарг полягала в тому, що відносно захоплених українських моряків мають застосовуватися норми міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції про військовополонених. У ході засідання адвокатами були долучені і згодом оголошені судом документи, згідно з якими моряки визнаються військовополоненими (резолюція ПАРЄ, доповідь ООН).

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів анексованого Криму обстріляли й захопили три кораблі Військово-морських сил України – катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя, а також їх екіпажі. У полон потрапили 24 українця, троє з них були поранені. Зараз вони знаходяться в Москві, в СІЗО.

Пізніше російська сторона призначила психолого-психіатричну судову експертизу всім 24 військовополоненим українським морякам.

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій офіційно зажадала від Росії поводитися із захопленими в районі Керченської протоки українськими військовими моряками згідно з Женевською конвенцією про військовополонених, а також негайно звільнити українських військовослужбовців.

Женевська конвенція – міжнародно-правовий документ, який регулює поводження з військовополоненими.