Рейтинг кандидатів: Тимошенко втратила лідерську позицію, підтримка Порошенка і Зеленського зростає

ZIK

Серед потенційних кандидатів на посаду Президента України лідирують Володимир Зеленський (18,2% опитаних, що планують брати участь у виборах) та Петро Порошенко (відповідно, 17,2%). Саме ці два кандидати виходять у другий тур.

Такими є результати опитування, проведеного Центром соціологічних досліджень імені Михайла Драгоманова.

При цьому динаміка електоральних настроїв порівняно із попередніми опитуваннями свідчить про зростання підтримки Петра Порошенка та Володимира Зеленського і подальше сповільнення Юлії Тимошенко, яка посідає третє місце (14,5%). 

Далі вибір респондентів розподілився так: Юрій Бойко (8,4%), Анатолій Гриценко (5,2%), Олег Ляшко (4,5%),  Андрій Садовий (3,9%). Також високі рейтинги мають Олександр Вілкул (3,7%), Євген Мураєв (3,5%), Олександр Шевченко (2,1%), Ігор Смєшко (2%)

«Динаміка виборчих настроїв (враховуючи попередні опитування) показує, що найбільш імовірними учасниками другого туру можуть бути два кандидати: Володимир Зеленський та Петро Порошенко. При цьому для прогнозування важливішими є не поточні показники електоральної підтримки кандидатів, а тренди, які показує їхня соціологія. І у П.Порошенка, і у В.Зеленського протягом останніх двох місяців спостерігається стабільне зростання електоральної підтримки. На відміну від Юлії Тимошенко, яка, очевидно, досягнула межі електоральної підтримки і втратила лідерську позицію», – ідеться у повідомленні Центру соціологічних досліджень ім. М. Драгоманова.

Читайте також: «Квартиру» спалять: посли Євросоюзу попередили «слугу народу» щодо переговорів з Путіним

Водночас, електоральна база Володимира Зеленського є нестабільною через відсутність чітких заяв щодо ключових суспільно-політичних викликів, які постали перед державою. У разі подальшого зволікання електоральна база Зеленського може різко мігрувати до інших кандидатів, кажуть соціологи.

Переважна більшість респондентів незалежно від своїх електоральних симпатій вважають, що найімовірнішими переможцями виборів Президента України є Петро Порошенко (21,5% опитаних, що визначилися із виборами) та Юлія Тимошенко (19,1% опитаних, що визначилися із вибором).

Відсоток виборців, які не визначилися зі своїм вибором, становить 9,1% серед тих, хто планує брати участь у виборах.

Опитування дорослого населення проводилося 25 січня – 2 лютого 2019 р. Методом безпосереднього (face to face) інтерв’ю було опитано 1800 респондентів в усіх областях України (окрім АР Крим та територій ОРДЛО.) Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте більше новин про: кандидатів в президенти

Нагадаємо, раніше експерти заявляли про зростання рейтингу чинного Президента України Петра Порошенка і прогнозували його проходження у другий тур на президентських виборах-2019.

Читайте також: Гримчак пояснив, що буде, якщо Порошенка не оберуть на другий термін