Президентська соціологія: У другий тур виходять Тимошенко та Порошенко, Зеленський навіть не у трійці

ZIK

За даними дослідження Центру соціального інжинірингу «РАНД», у другий тур президентських виборів виходять лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко та чинний Президент України Петро Порошенко із рейтингами 11,3 та 9,7%. Натомість шоумен Володимир Зеленський не займає навіть третьої позиції – він опинився на четвертому місці, поступившись голові «Опозиційної платформи – За життя» Юрієві Бойку.

Про це під час прес-конференції «Соціальні та електоральні очікування українців від виборів-2019» заявив експерт-соціолог, керівник сектору досліджень «РАНД» Сергій Дем’янов, 

Він наголосив: згідно соціології, яку Центр проводила 8-19 січня, найбільші шанси потрапити у другий тур президентських виборів мають лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко із підтримкою у 11,3% та чинний Президент Петро Порошенко, за якого б проголосувало 9,7% опитаних. Трійку замикає лідер «Опозиційна платформа – За життя» Юрій Бойко. Йому б віддали голоси 8,1% респондентів.

Читайте також: Ставнійчук спрогнозувала, що було би з країною, якби Тимошенко стала Президентом

Натомість Володимир Зеленський, якому багато хто передрікав вихід у другий тур, опинився лише на четвертому місці. Його рейтинг –6,5%. Далі йдуть Олег Ляшко, Антолій Гриценко та Сергій Каплін.

«Цікаво, що не визначились ще близько 20% виборців. Це той електорат, за який йтиме боротьба чи вже стартувала», – підкреслив Дем’янов.

Що ж стосується другого туру, то якщо туди вийдуть Петро Порошенко та Юлія Тимошенко, у них приблизно одинакові рейтинги – Тимошенко підтримує 17,9% респондентів, а Порошенка –17,3%.

«Розриву майже нема. Це в межах статистичної похибки», – зазначив Дем’янов.

Водночас, політолог, директор агентства TRIBUNE Communications Сергій Годний, коментуючи рейтинги Зеленського, зазначив: звичайно, електоральний запит у ньому є, однак не на стільки великий, щоб суспільство однозначно сприйняло такого кандидата.

Читайте також: Відомий український гуморист помітив цікавий момент у висуванні Зеленського

«У нього немає чіткої програми. Окрім того, нещодавній скандал навколо журналістського розслідування теж мав, і я переконаний, що ще матиме, відповідні електоральні наслідки для молодого політика, як він себе заявив. Іншими словами, можна сказати, що суспільство зрозуміло: «Слуга народу» не зовсім слуга народу. Швидше за все, це слуга якоїсь певної персони, бізнесмена чи фінансово-промислової групи», – підкреслив Сергій Годний.

До того ж, на думку, експерта, передвиборча кампанія Зеленського має більше ознак парламентської, ніж президентської.

Читайте також: Зеленський перепрошує у Порошенка за новорічне звернення

Як повідомлялось нещодавно, журналісти програми «Схеми» у своєму розслідуванні з’ясували, що шоумен Володимир Зеленський, який раніше заявив про намір балотуватися в президенти України, має бізнес в Росії попри запевнення про його закриття ще у 2014 році.

Читайте також: Вакарчук назвав ім’я нового президента України, – Bloomberg