Новини » Політика 18 січня, 2019, 11:52
Стецьків: Кандидат в президенти, який не визнає факт агресії РФ, є прямо проросійським
ZIK
ZIK

31 березня 2019 року в Україні повинні відбутись президентські вибори. Чимало кандидатів, які хочуть взяти у них участь, вже подали заяви до ЦВК. Але, насправді, є лише п’ять осіб, які справді можуть претендувати на цей пост, і тільки один з кандидатів чітко говорить про відмежування від Росії.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив політик Тарас Стецьків.

«У визначенні проросійськості того, чи іншого кандидата в президенти України ми повинні визначити критерії. На мою думку, можна вибрати багато аспектів, але я б виокремив два: політичну поведінку кандидата і його публічні висловлювання», – сказав Стецьків.

Він вважає, що є п’ятеро кандидатів, які мають усі шанси потрапити у другий тур на президентських виборах – Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Анатолій Гриценко, Володимир Зеленський і Юрій Бойко. Хоча саме Бойка не варто було б обговорювати, бо він, разом з Мураєвим та Вілкулом, є очевидним проросійським кандидатом. 

«Якщо брати за критерії політичну поведінку і, наприклад, висловлювання кандидата, то я б насправді вибрав лише одне питання, яке є або не є маркером проросійськості. Йдеться про відношення до ключового питання сучасної України, а саме – війни та миру і російської  агресії. В моєму розумінні, людина, яка не визнає факту російської агресії, є прямо проросійським кандидатом. І таким є Бойко», – зазначив він.

Читайте також: Володимир Зеленський має кінобізнес в Росії

За його словами, саме Бойко жодного разу не визнав факту російської агресії. Тому наразі його можна не обговорювати. Також на цю тему жодного разу не висловився і Зеленський, саме тому є велика підозра і знак питання з точки зору його проросійськості. Таким чином залишаються три  реальних кандидати: Тимошенко, Порошенко і Гриценко, які визнають факт російської агресії.

«Я б до першого маркера щодо відношення до факту агресії додав би другий, який є глибинним і ключовим. Це відношення до Мінських домовленостей. Якщо ти визнаєш Мінські домовленості і вважаєш їх безальтернативними або вважаєш, що іншого шляху немає, то незалежно від того, думаєш ти так чи ні – ти об’єктивно граєш в сторону Росії», – вважає Стецьків.

Він наголосив на тому, що Мінські домовленості були написані в Кремлі і нав’язані Україні під тиском, в тому числі і Заходу. Тому, мабуть, Порошенко, свого роду, «ллє воду на млин Росії», коли каже про безальтернативність Мінських домовленостей. А Юлія Тимошенко  взагалі обходить боком  Мінські угоди і заявляє про «Будапешт плюс», який, на її думку, можна реанімувати.  

«Тимошенко прекрасно розуміє, що «Будапешт плюс» є міфом. Бо якщо людина прямо не висловлюється, вона підтримує і буде реалізовувати Мінські домовленості, тобто просувати особливий статус Донбасу в складі України. Це означає, що триває гра в сторону Росії. Тому і Юлія Володимирівна викликає питання», – прокоментував політик.

Він зазначив, що єдиним кандидатом, який висловився за скасування Мінських угод, є Анатолій Гриценко, що є дуже знаковим. Але загалом  для президента Росії будь-який кандидат в президенти не має значення, бо для нього немає ідеального політика в Україні.

«Путін, як свого часу Петро І, вважає українців зрадниками. Він ненавидить всіх кандидатів України, бо вважає, що його всі обдурять. І я веду до того, що ціль Путіна в Україні на цих президентських виборах не посади собі подібного, наприклад, Медведчука, а мати слабкого президента з низьким рівнем легітимності, з високими корупційними шлейфами, якого можна буде тримати за барки чекістською хваткою. Ось який кандидат в президент потрібен Путіну», – додав Стецьків.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія України заявила про припинення дії Протоколу про співробітництво з Центральною виборчою комісією Російської Федерації у зв’язку з припиненням дії Договору про дружбу між Україною та РФ.

Читайте також: Нардеп Гончаренко потролив Зеленського, прийшовши на ефір «в костюмі клоуна»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-06-18 02:07 :18