Новини » Події

На адмінмежі з Кримом не виявлено забруднень в повітрі, – Гордєєв

Фото: ГУ ДСНС України у Херсонській області

За результатами проведених 10 вересня досліджень у райцентрі Каланчак та селах Преображенка, Мирне, Новоолександрівка, які постраждали від викидів на заводі «Титан», в повітрі не виявлено перевищень забруднюючими речовинами.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

«Департаментом екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації з 8 вересня 2018 року проводиться спільна робота із фахівцями пересувної екологічної лабораторії Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА. Вона обладнана GPS для прив’язки на місцевості та автоматично кожні 20 хвилин вимірює у повітрі вміст наступних речовин: оксид вуглецю, оксид азоту, сірчистий ангідрит, аміак, сірководень, тверді частинки, а також атмосферний тиск, напрямок вітру, температуру та вологість. 10 вересня пересувна лабораторія провела дослідження атмосферного повітря в селах Преображенка, Мирне, Новоолександрівка та в смт Каланчак Каланчацького району. За результатами проведених досліджень встановлено, що перевищень по забруднюючим речовинам не спостерігається», – повідомив голова ОДА.

Що ж до результатів аналізу проб ґрунту, взятих у Каланчацькому і Чаплинському районах Херсонщини, у зоні небезпечного впливу виробничої діяльності кримського заводу «Титан», то ці результати, як зазначив Гордєєв, очікуються «з дня на день».

Голова ОДА також зазначив, що екологічна ситуація в постраждалих від викидів заводу «Титан» населених пунктах Херсонщини знаходиться під його особистим контролем.

Нагадаємо, Міністерство інформаційної політики та Міністерство охорони здоров’я підготували рекомендації для жителів північних районів Криму та півдня Херсонщини – зони, на які вплинули або можуть вплинути викиди «Кримського титану».