У повітрі Києва концентрація шкідливих речовин перевищила норму майже вдвічі

ZIK

Через спеку в повітрі столиці фіксують збільшення кількості шкідливих речовин, які надходять із автомобільних викидів. За словами фахівців, саме висока температура і відсутність дощів сприяють збільшенню їх концентрації. Тому медики радять алергікам і людям із серцево-судинною недостатністю більше прогулюватись у зелених зонах.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Відучора в столиці показники шкідливих речовин, які осідають у повітрі з викидних газів автомобілів і промислових підприємств, зашкалювали. Вміст оксиду вуглецю – вдвічі вищий за норму.

«На Бессарабській площі провели дослідження. Концентрація становила 9,56 міліграма на кубічний метр. Це у 1,7 раза перевищує норму», – розповіла працівниця лабораторії Галина Мельниченко.

У переліку лаборанти фіксують майже двадцять шкідливих речовин. Показники окремих збільшилися від двох до семи разів.

«Після аналізу проб найбільше у нас діоксиду азоту та формальдегіду. На Бессарабскій площі і вулиці Довженка ці показники перевищили гранично допустимі середньодобові концентрації», – зазначила керівник лабораторії Ніна Ротач.

Найбільше цих домішок фахівці зафіксували на Бессарабському та Деміївському майданах, проспекті Перемоги, в Оболонському районі, на вулицях Довженка, Попудренка, Каунаській і бульварі Лесі Українки. Там – і найбільше скупчення автотранспорту. Збільшення речовин фахівці пояснюють тим, що плюсова температура повітря різко зросла. За умов спеки їхня концентрація невпинно збільшується, до того ж в атмосфері вони тримаються значно довше, аніж за дощової погоди.

«Влітку, коли стоїть спекотна погода, у нас майже кожного дня є перевищення по всіх постах, які розміщені біля великих автомагістралей», – зазначає Ніна Ротач.

Відразу наслідки забрудненості відчувають алергіки та люди із серцево-судинними захворюваннями. Тому медики радять їм щодня прогулюватися в зелених зонах.

«Особливо це слід робити у вечірній час, коли спаде спека. У зелених зонах – там, де повітря є найчистішим», – наголошу лікар Святослав Протас.

А використовувати засоби механічної вентиляції лікарі не рекомендують. Мовляв, фільтри, що у них влаштовані, забиваються за півгодини, тож усі шкідливі концентрати осідають усередині приміщення. Рятувальники ж попереджають: перевищення шкідливих речовин у столиці зберігатиметься ще кілька днів, аж доки спаде температура.

Як ішлося в екологічному проекті «Вижити в Україні», апартаменти здатні нашкодити здоров’ю мешканців через шкідливі речовини, які є у будівельних матеріалах, шпалерах чи навіть пластикових вікнах. Аби уникнути впливу токсинів на організм, слід, по-перше, регулярно провітрювати домівку, по-друге, звертати увагу на екологічність матеріалів, які ви використовуєте під час будівництва або ремонту. Водночас чи не найкращою інвестицією для здоров’я і гаманця є зведення абсолютно енергоефективного, екологічно чистого будинку.

Олена Гулай, «Перші про головне»