Смертельні теплові хвилі вразять центр Китаю ще цього століття

Спека в Китаї. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У майбутньому найбільш смертоносним місцем на планеті стане Північнокитайська рівнина, один з найбільш густонаселених регіонів світу та найважливіший регіон виробництва продуктів харчування величезної нації.

Нові дослідження показують, що вологі теплові хвилі, які протягом декількох годин вбивають навіть здорових людей, до кінця століття неодноразово вражатимуть цю територію, якщо викиди вуглецю не скоротяться, – інформує видання Guardian.

«Цей регіон у майбутньому стане епіцентром смертельних теплових хвиль», – сказав професор Ельфатіх Ельтахір з Массачусетського технологічного інституту, США, який очолював нове дослідження. Ці невтішні прогнози викликають особливе занепокоєння через те, що більшість людей з цього 400-мільйонного регіону є фермерами й малоймовірно, що знайдуть собі деінде іншу роботу.

«Зараз Китай створює найбільше викидів парникових газів, що може мати серйозні наслідки для його населення», – сказав пан Ельтахір. «Якщо викиди утримаються на тому ж рівні, то це призведе до обмеження території, придатної для проживання, у найбільше населеній країні світу».

Новий аналіз оцінює вплив зміни клімату на смертельну комбінацію тепла та вологості, яка вимірюється температурою вологого термометра. Коли температура вологого термометра досягає 35°С, повітря стає настільки спекотним та вологим, що людське тіло не може охолодити себе потовиділенням. Навіть здорові люди, що сидять у тіні, помирають протягом 6 годин.

Температура вологого термометра вище 31°С класифікується Національною метрологічною службою США, як «надзвичайно небезпечна».

<nbsp;>
;>

Дослідження, опубліковане у журналі Nature Communications, виявило, що фатальні температури вологого термометра у 35°С неодноразово вражатимуть Північнокитайську рівнину між 2070 і 2100 роками, якщо викиди вуглецю не будуть скорочені. Наприклад, Шанхай перевищить смертельний поріг приблизно у 5 разів, а «надзвичайно небезпечні» температури вологого термометра траплятимуться безперервно.

Зміни клімату є основним фактором підвищення температури, проте масштабна іригація також загострює проблему, додаючи близько 0,5°С до високих температур вологого термометра.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK