Новини » Суспільство

Засуджений в США син депутата Держдуми зізнався ще в одному кіберзлочині

Роман Селезньов, засуджений до 27 років за кібершахрайство, зізнався, що брав участь також у зломі компанії RBS Worldpay. Він перевів у готівку в банкоматах понад 2,1 млн доларів через зламані карти.

Про це йдеться в прес-релізі американського Мін’юсту, – повідомляє facenews.ua.

Син депутата Держдуми РФ від ЛДПР Валерія Селезньова визнав, що брав участь в змові з метою хакерської атаки на процесингову компанію RBS Worldpay в 2008 році. Він відповідав за переведення в готівку понад 2,1 млн доларів за допомогою п’яти зламаних дебетових карт, йдеться в повідомленні.

Група зловмисників зламала систему шифрування процесингової компанії, а потім за допомогою мережі переведення в готівку протягом 12 годин зняла в цілому більше 9 млн доларів з 2100 банкоматів в 280 містах по всьому світу, в тому числі в США, Росії, Україні, Естонії, Італії, Гонконгу, Японії і Канаді.

Селезньова затримали на Мальдівських островах в липні 2014 року. На карті пам’яті його ноутбука були виявлені номери 1,7 млн ​​кредитних карт. 21 квітня суд у Сіетлі засудив росіянина до 27 років ув’язнення за кібершахрайство, визнавши його винним в крадіжці номерів кредитних карт і перепродажу їх на чорному ринку. Згідно зі звинуваченням, його дії завдали кредитним компаніям збитки приблизно в 170 мільйонів доларів. У свою чергу, батько Романа Селезньова називав арешт сина викраденням і запевняв, що той володіє лише обмеженими комп’ютерними здібностями.

Читайте також: У Facebook розповіли про рекламу з Росії на $100 тисяч перед виборами у США