Новини » Львів

Управління внутрішньої безпеки Львівщини не бачить хабарників у ДАІ

У березні цього року з органів внутрішніх справ звільнили шістьох працівників ДАІ Львівщини, про хабарництво яких заявили самі водії. Питання: чи виконує свої функції управління внутрішньої безпеки у Львівській області на чолі з керівником Любомиром Родинюком, яке цьогоріч не виявило жодного хабарника в обласній ДАІ, та чи на своєму місці очільник ДАІ Львівщини Олександр Хутняк, підлеглі якого і далі беруть хабарі.

У розпорядженні IA ZIK є копії документів, які свідчать, що шестеро працівників ДАІ Львівщини були звільнені після того, як про їх незаконні дії заявили водії, звернувшись до СБУ та громадських активістів.

Зокрема, відповідно до наказу т.в.о. начальника міліції Львівщини Руслана Домніцака від 19 березня накладено дисциплінарне стягнення та звільнено з органів внутрішніх справ інспектора ВДАІ з обслуговування м. Стрий, Стрийського району та м. Моршин ГУ МВСУ у Львівській області лейтенанта міліції Дмитра Малика та начальника цього відділу ДАІ майора міліції Андрія Баранишина.

Обох даішників звільнили за «дискредитацію звання працівника органів внутрішніх справ, що проявилися у неналежному виконанні службових обов’язків, укритті від обліку матеріалів ДТП, вимаганні та отриманні неправомірної вигоди за непритягнення громадянина до адміністративної відповідальності».

Згадані працівники ДАІ 15 березня у Стрию вимагали у водія автомобіля «Сітроен Берлінго», який здійснив наїзд на перешкоду, 3 тис. грн за непритягнення його до адмінвідповідальності.

17 березня 2015 року прокуратура Львівщини розпочала кримінальне провадження за фактом вимагання неправомірної вигоди за ч. 1 ст. 14, ч.3 ст. 368 ККУ.

Обох даішників затримали працівники УСБУ у Львівській області на гарячому у відділенні ДАІ 18 березня під час отримання грошей.

Наказом т.в.о. начальника міліції Львівщини від 27 березня з органів внутрішніх справ звільнено старшого інспектора ДПС БДПС ДАІ Львівщини капітана міліції Романа Гануляка та інспектра цього ж підрозділу ДАІ старшого сержанта міліції Юрія Шурка.

Згадані працівники ДАІ 5 березня у Старому Самборі вимагали та отримали хабар 50 грн у пасажира автомобіля «Нісан Терано» за непритягнення до адмінвідповідальності водія цього авто. Автомобіль використовується батальйоном патрульної служби міліції особливого призначення «Львів» у зоні АТО та був без номерних знаків.

Водій та пасажир авто звернулися за допомогою до громадських активістів. Цього ж дня службовий автомобіль причетних до інциденту працівників ДАІ заблокували представники ГО «Самооборона Самбірщини». На місце події викликали прокуратуру, яка і відкрила кримінальне провадження проти даішників-хапуг.

Іншим наказом керівника міліції Львівщини від 27 березня з органів внутрішніх справу було звільнено старшого інспектора ВДАІ з обслуговування Городоцького району лейтенанта міліції Олега Кузьмича та інспектора ДПС цього ж відділу ДАІ старшого прапорщика міліції Олега Телефанка.

26 березня обоє працівників ДАІ при в’їзді до Городка зупинили водія та запропонували йому пройти перевірку на стан сп’яніння за допомогою алкотестера «Драгер». Оскільки водій відмовився, його скерували на медичний огляд у Городоцьку ЦРЛ. По дорозі до лікарні працівники ДАІ вимагали та отримали від водія хабар 2 тис. грн та відпустили його. Водій згодом звернувся до активістів ГФ «Самооборона Городка», які заблокували патрульний автомобіль працівників ДАІ та викликали на місце прокуратуру.

У результаті за незаконні дії працівників ДАІ відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 ККУ.

Речник ДАІ Львівщини Галина Лемішко у коментарі IA ZIK 27 квітня підтвердила, що цьогоріч з органів внутрішніх справ було звільнено шістьох працівників ДАІ, щодо яких розслідуються справи про хабарництво. Очевидно, що йдеться про тих осіб, документи щодо яких є у розпорядженні IA ZIK.

Постають логічні запитання: чи виконує свої функції управління внутрішньої безпеки у Львівській області щодо викорінення корупції, не виявивши жодного такого факту у лавах обласної ДАІ, та чи на місці керівник ДАІ Львівщини Олександр Хутняк, підлеглі якого після Революції Гідності та в процесі очікуваного реформування відомства як брали, так і далі беруть хабарі.

Як повідомлялося, у червні 2014 року начальником управління внутрішньої безпеки у Львівській області департаменту внутрішньої безпеки МВС України без громадського обговорення призначено 56-річного Любомира Родинюка, який перебував на пенсії. 20 червня 2014 року новопризначеного керівника представлено колективу управління.

Призначення Родинюка на нинішню посаду викликало обурення серед активістів. Адже, як наголосив головний редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв, призначення відбулося без будь-якого громадського обговорення та поза увагою начальника міліції Львівщини Дмитра Загарії.

«Нишком Київ пробив на начальника внутрішньої безпеки Львівської області Родинюка Любомира Володимировича – колишнього начальника податкової міліції Львівської області! Без люстрацій, обговорень та іншої непотрібноі фігні! І без Загарії! При новому Президентові! Як же так?! Це незрозуміло, образливо і принизливо!», – написав Савельєв у Фейсбук.

Водночас Президент України Петро Порошенко заявив, що люстрації в правоохоронних органах та прийняття нового закону про поліцію уникнути не вдасться.

«Нам не уникнути люстрації... Косметичні зміни не допоможуть. Тому нам потрібен новий закон про поліцію, нові її функції і права. Нові обличчя в тому числі», – сказав Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

Глава держави висловив упевненість, що нове скликання Верховної ради забезпечить прийняття необхідних законів для реформування правоохоронної системи.

Нагадаємо, дружина міліцейського високопосадовця Любомира Родинюка – Леся Родинюк – фігурує у кримінальному провадженні про розкрадання та відмивання коштів приватного підприємства «Компанія Оксиген-АБ» у сумі 1,5 млн грн.

Начальник управління внутрішньої безпеки у Львівській області Любомир Родинюк, який проживає у розкішному особняку в районі вул. Личаківської у Львові за адресою вул. Козацька, 19, за час своєї кар’єри у податковій міліції та в органах МВС отримав від держави дві службові квартири, які згодом приватизував.