Новини » Львів

У львівських лікарнях досі перебуває 40 потерпілих на Майдані. Їх охороняє Самооборона

Представники Самооборони продовжують охороняти львівські лікарні, де перебувають понад 40 осіб, які потерпіли під час протистоянь у Києві. Частина із них весь курс лікування проходитимуть під наглядом львівських медиків, а деяких пацієнтів готують до перевезення у Польщу. Пропонують лікувати потерпілих активістів і чеські лікарі.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.

Серед пацієнтів львівських лікарів – Ігор, який брав участь у мирному протесті біля Верховної Ради 18 лютого. На нього напали одразу п’ятеро бійців «Беркуту». Чоловіку зламали руку та виличну кістку.

«Чим били, я не пам’ятаю, - розповідає Ігор. - Кийками, руками, напевно, ногами».

Фотографа Мар’яна Гавриліва контузило ще 22 лютого вибухом гранати, після чого його жорстоко побив «Беркут». У чоловіка була складна травма носа – не міг дихати. На щастя, його вчасно прооперували.

«Просто був шалений шквал гранат. Це була така тактика: оглушити та контузити людей», – стверджує Мар’ян Гаврилів.   

Загалом від початку грудня Львів прийняв близько двох сотень постраждалих із Майдану. Зокрема, 95 осіб  із пораненнями від куль снайперів прийняли Лікарня швидкої допомоги та 8-ма лікарня Львова.  

«Географія звернень дуже широка, – повідомив начальник управління охорони здоров'я ЛМР  Володимир Зуб. – Близько половини пацієнтів – зі Львова та області. Та є люди із Києва, Донецька, Луганська, Криму».

Також, як відомо, вже зараз окремі потерпілі проходять безкоштовне лікування на у Польщі. Окрім того, тривають перемовини з німецькими, канадськими та італійськими медиками. Українцям терміново виготовляють паспорти і візи.

«Із Києва відправляли навіть без віз чи навіть паспорта. Були кілька літаків, що транспортували хворих безпосередньо у клініки. Йшлося не про документацію, а про те, щоб врятувати людині життя», – зазначив координатор проекту Швидка допомога Майдану Юрій Дмитришин.