Новини » Газета ZIK

Отруєння та інформа­ційна війна

Ситуація з нібито отруєнням ртуттю настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла викликає в мене скепсис. Вона вписується у концепцію інформаційної кампанії проти митрополита Володимира та його оточення і, гадаю, виникла невипадково. Цю заяву можна потрактувати і як непряме звинувачення українських ієрархів.

Можливо, якісь медичні ускладнення у владики Лебедя є, але мене насторожило те, що озвучив це пан Анісімов, – у його коментарях і публіцистиці чимало відвертих спекуляцій та епатажу, траплялася неправда заради ідеологічних цілей і всупереч розуму. Переконання пана Анісімова відверто проросійські й антиукраїнські. Невипадково саме він озвучив не підтверджену тезу про «отруєння» митрополита Павла, адже він є його однодумцем у проросійському крилі УПЦ (МП). 

На січневому синоді митрополит Павло увійшов у спілку з двома відвертими українофобами Агафангелом та Іларіоном, митрополитами Одеським і Донецьким. Відтак йому фактично віддали керівництво над Київською митрополією, натомість отримали його лояльність до проросійської партії; він опинився у таборі тих, хто виступає проти митрополита Володимира і його політики збереження наявного ступеня незалежності УПЦ (МП). 

Заява про отруєння – вода на млин проросійської партії. Сама ж особа Павла як недалекоглядного кон’юнктурника в рясі  не має користати у відповідних середовищах із великого авторитету. Він уславився тим, що виганяв і проклинав журналістів, котрі приходили з незручними питаннями. У нього є будівельна жилка, завдяки якій він перетворив Києво-Печерську лавру на будівельний майданчик, натомість інші його достоїнства мені невідомі. Він радше сільський піп із довгою бородою й не коротшими амбіціями, ніж мудрий пастир.

Можна припустити, що інформаційну атаку спрямовано на україноцентричну групу в УПЦ (МП). Мовляв, перехід Павла у проросійський табір викликав немилість митрополита Володимира, котрий, повернувшись до виконання обов’язків по тривалій хворобі, повернув і всі свої повноваження як правлячого архієрея. Можливо, напередодні візиту патріарха Кіріла вирішили показати ще одного «мученика» боротьби за єдність із «рускім міром». 

Андрій Юраш, релігієзнавець
газета ZIK №27 (12 липня 2012р.)