Новини » Світ

До Москви підтягнули бійців внутрішніх військ - чекають на 30-тисячний мітинг

У центрі Москви чергують посилені наряди поліції у зв’язку з масовою акцією опозиції.

Як повілдомля gazeta.ua з посиланням на ИТАР-ТАСС, велика кількість співробітників поліції, поліцейських автобусів спостерігається в районі Великого Кам’яного моста, на Театральній та Пушкінській площах, а також на Болотяній площі, де сьогодні відбудеться узгоджений з московською владою багатотисячний мітинг «За чесні вибори».

Загалом, обстановка в центрі Москви спокійна, зосередження людей не спостерігається.

Організатори мітингу «За чесні вибори» – ряд опозиційних рухів, але підготовка до цієї акції велася через соціальні мережі, в яких більше 30 тис. людей висловили згоду піти на мітинг.

Спочатку його проведення було заплановане на площі Революції, проте московська влада дозволила його проводити на Болотяній площі з кількістю учасників до 30 тис людей. Цей мітинг може стати найчисельнішою опозиційною акцією за останні 10 років.

Заступник мера в уряді столиці Олександр Горбенко повідомив, що «організатори акції погодилися з проведенням мітингу на Болотяній площі, яку з метою дотримання заходів безпеки запропонували їм для проведення заходу московська влада». Горбенко додав, що проведення мітингу дозволено з 14:00 до 18:00 (за московським часом). За його оцінкою, в акції візьмуть участь 5-7 тис. чоловік. ГУ МВС по Москві вживе всіх заходів безпеки і затримань на мітингу не планується, додав він.

У той же час, багато користувачів соцмереж, як і опозиціонери, як і раніше наполягають на проведенні акції на площі Революції і пишуть у своїх блогах, що прийдуть саме туди. Однак московська влада застерегла від несанкціонованих маніфестацій. Як зазначив Горбенко, хода організаторами мітингу не передбачена, тому будь-які спроби його провести будуть розцінюватися як порушення громадського порядку.

Додаткові колони поліції були направлені в бік площі Революції в центрі Москви.

Перед готелем «Москва» – численні вантажівки з бійцями внутрішніх військ і поліції. Угруповання поліцейських і кілька бригад «швидкої допомоги» чергують навпроти Історичного музею. Поруч з Великим театром на чергуванні знаходяться декілька бронеавтомобілів Внутрішніх військ «Тигр», також багато машин дорожніх служб.

Підземні переходи на площу Революції не перекривалися, вихід на площу здійснюють тільки через рамки металодетекторів. Торгові намети в переходах працюють в звичайному режимі. У той же час, оточена Манежна площа.