Віктор Медведчук: Проти мене йдуть політичні репресії по команді Зеленського – це видно за матеріалами підозри та клопотання про продовження запобіжного заходу

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Коментар голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука в ефірі телеканалу "Перший Незалежний"

– Як ви можете пояснити велику кількість процесуальних порушень обвинувачення у кримінальній справі щодо вас?

– Це цілеспрямована діяльність з боку влади з використанням ресурсу правоохоронної системи України щодо незаконного кримінального переслідування. Процесуальні порушення тривають, причому робляться вони масово. Особливо-напередодні сьогоднішнього судового засідання, яке ознаменувалося тим, що за кілька днів до нього було оголошено про завершення судового слідства попри те, що терміни його продовжені до середини листопада поточного року.

Зроблено це було все на догоду і в ознаменування для того, щоб продемонструвати до свята Дня Незалежності "величезну, об'ємну" роботу з незаконного кримінального переслідування з боку прокуратури та органів слідства. І ось сьогодні буде розглядатися в черговий раз клопотання про продовження запобіжного заходу, яке складено з порушенням закону. На мій погляд і з точки зору мого захисту, воно є таким, яке не може бути задоволене, але суд його розглядає. І ми розуміємо сьогодні, що суд знаходиться в повній залежності та під впливом влади, і тому очікувати справедливого рішення фактично не доводиться.

Але це не означає, що хтось опустив руки. Боротьба триватиме, ми боремося за закон, за дотримання Конституції, за те, щоб правда восторжествувала. У тому числі це відбуватиметься і в сьогоднішньому судовому засіданні. Ну, а далі – як вирішить суд. Природно, що в разі незадоволення рішенням суду ми будемо його оскаржувати в апеляційному порядку і будемо продовжувати боротьбу, спрямовану на те, щоб протистояти незаконному кримінальному переслідуванню і фабрикації кримінальної справи проти мого колеги Тараса Козака.

Матеріали для ознайомлення зі справою були представлені тільки 30-го числа, і тому цей процес тільки почався, і природно, що з ним не ознайомилися. Тим більше матеріали справи, як це не дивно, налічують 67 томів.

– Звинувачення, що ви нібито можете знищити матеріали справи попри те, що знайомитеся з ними під відеоспостереженням з правоохоронцями – це взагалі знак того, що за пів року не знайшли інших доказів або хочуть утримати вас знову?

– Ви знаєте, подібні висловлювання з боку звинувачення і їх точка зору – це на рівні в цілому того, що інкримінується мені як звинувачення. Тобто це такі ж звинувачення в тих тяжких злочинах, за якими нічого немає, як і немає доказів. Точно так зараз інкримінується: а раптом ці матеріали будуть знищені. Рівень першої та другої обставини відповідає тому, що ця справа є надуманою, політично мотивованою та незаконною. 

– Минулого тижня ви подали другу скаргу до Європейського суду з прав людини про незаконне продовження вам запобіжного заходу. Чи не бояться представники Феміди, що й вони все ж понесуть за це відповідальність?

– Я не знаю, про що думає Феміда і що думає суд. Думаю, що з сьогоднішнього рішення ми будемо знати конкретно, про що думає суд, в тому числі й в тому питанні, яке ви задали. Але це не означає, що я або мій захист у питанні незаконного кримінального переслідування позбавлені можливості звертатися до Європейського суду з прав людини, скаржитися, вести боротьбу далі, щоб процес фабрикації кримінальної справи щодо мене був припинений.

– У справи проти вас широкий резонанс. Як думаєте, розуміє президент, що це більше не на його користь?

– Я не знаю, що думає про це президент, але знаю точно, що вплив і на слідство, і на прокуратуру, і на суд робить президент України Зеленський. Це природно для нього і незаконно в плані вимоги Конституції та чинного законодавства. Сьогодні ми бачимо скрізь: я, адвокати, мої прихильники, – що йде тиск. І цей тиск є незаконним, антиконституційним адміністративним ресурсом по впливу на органи слідства, зокрема, на Службу безпеки України, яка фактично сфальсифікувала і сфабрикувала не тільки докази, але і всю справу в цілому. Це видно сьогодні з тих матеріалів підозри, з матеріалів клопотання про продовження запобіжного заходу, це є очевидним. Йдуть політичні репресії. Дії органів слідства є політично мотивованими, і це теж є очевидним фактом.

– Вчора Зеленський зустрівся з Байденом. Ми знаємо політику США щодо вас. Як ви думаєте, після цієї зустрічі ситуація із судами та тиском на вас може змінитися в кращу чи в гіршу сторону?

– Ви знаєте, я не хочу дискутувати на цю тему, тому що мені здається, питання не в зустрічі Зеленського з Байденом або не в точці зору міжнародних організацій чи іноземних держав у цій справі. Треба просто виконувати Конституцію і чинні закони. Треба забезпечувати та гарантувати конституційне право на захист, тому що воно гарантовано основним законом. І тоді буде і право на справедливий суд, і тоді будуть справедливі рішення. А посилатися на позицію когось крім позиції закону я б не став. Позиція закону повинна бути об'єктивно виконана, вимоги закону повинні бути дотримані. І тоді буде справедливе рішення, чого ми, я і мій захист, добиваємося, і мене в цьому підтримують мої прихильники. Ось головне завдання стратегічне.

– Ваша партія заявляє, що рішення про вас в судах організовується і приймається на Банковій. Як ви думаєте, припустимо якийсь переломний момент, що Банкова змінить своє рішення щодо вас? За яких умов це взагалі може статися?

– Щодо переломних моментів я не знаю. Те, що це здійснюється, всі команди йдуть з Офісу президента від імені президента Зеленського, – це факт незаперечний. Він існує, тому партія і мої прихильники про це заявляють. Вони добре розуміють і усвідомлюють ціну цих заяв. Я ці заяви повністю підтримую, тому що відчуваю на собі та вважаю, що це, на жаль, так і є – в порушення закону і ще раз в порушення Конституції. Дякую.

Оригінал – на сайті 112ua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.