Звернення чернечих УПЦ до святішого Патріарха Константинопольського Варфоломія

Митрополит Павло
Митрополит Павло

Патріарх Варфоломій І

Радіо Свобода

Оригінал – на сайті Української православної церкви

Ваша Святість!

Тисячолітня традиція Православ'я спорудилася на єдності Помісних Православних Церков, кожна з яких повною мірою володіє всією повнотою благодаті, і всі разом утворюють Святу Соборну й Апостольську Вселенську Церкву.

Ця єдність Помісних Православних Церков може бути уподібнена Святій Євхаристії, де у всьому Святому Агнці – весь Христос, але і в кожній частинці – весь Христос. Українська Православна Церква споконвіку зберігала таку екклесіологію, віддаючи шану старшинства древнім православним Церквам. Ми, що віримо в Христа, пам'ятаємо слова Господа нашого Ісуса Христа, що він прийшов не для того, щоб йому служили, а він послужив (див. 20:28). Тому, всяке вчення, пов'язане з особливими повноваженнями та особливим статусом, завжди схильне до духу світу цього.

Фото з відкритих джерел

Ваша Святість, 15 липня 2021 року 310 учасників чернечого з'їзду від 258 монастирів та 56 скитів, подвір'їв та громад Української Православної Церкви зібралися у великій Свято-Успенській Почаївській Лаврі, щоб не лише обговорити нагальні питання чернечого життя, а й відреагувати на ті процеси у світовому Православ'ї, які підточують єдність Православної Церкви. Ми, чернечі Української Православної Церкви, завжди з повагою та благоговінням ставилися до духовної традиції великих грецьких монастирів. Для нас і свята Гора Афон, і інші обителі Греції були місцями отримання духовної настанови й окормлення. Це явище традиційне для чернечої традиції нашої Церкви. Практично в кожному монастирі України є ікони, написані на Святій Горі Афон і святині, пов'язані з Грецією. Ми з любов'ю та благоговінням ставилися до грецьких ченців, від яких в простоті брали духовні настанови. Ми пам'ятаємо Ваші візити в Україну, а також Ваших представників, коли Ви всіляко ілюстрували свою підтримку законному митрополиту Київському спочатку блаженної пам'яті Митрополиту Володимиру (Сабодану), а потім і його наступнику Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Тому для нас найбільшим болем і найбільшою скорботою стали ті віроломні дії, які Ви, як перший серед рівних єпископів православного світу, здійснили стосовно канонічної Української Православної Церкви. Ми губимося в здогадах, чим мотивовані Ваші рішення, але ми на власні очі спостерігаємо, до чого вони призвели. Зі збентеженням у серці та скорботою ми, чернечі Української Православної Церкви, запитуємо Вас, Патріарха Варфоломія, як Ваша моральність приймає той рівень збентежень, які принесло Ваше рішення в нашу країну: захоплення храмів, побиття простих вірян, дискримінація наших пастирів і пастви на державному рівні, заклики до винищення нашого духовенства? Чи розумієте ви, що стали на схилі свого життя причиною поділу єдиного народу Божого, в якому, за словом апостола Павла: "нема ані геллена, ані юдея, обрізання та необрізання, варвара, скита, раба, вільного, але все та в усьому Христос!" (Кол. 3:11)? На догоду яким антицерковним силам ви пішли на небачений злочин проти Церкви? Чи усвідомлюєте ви, що в криваве протистояння, яке сіє горе серед нашого народу, Ви внесли нове насіння релігійної боротьби, від яких Господь зберігав нас раніше.

У ситуації, що склалася, ми, чернечі Української Православної Церкви, звертаємося до Вас із закликом оцінити наслідки Ваших дій і переглянути своє рішення. Станьте знову визнаним для всіх православних першим по честі архієреєм і батьком. Згадайте тверду прихильність Православ'ю Ваших великих попередників. Задумайтеся, яка велика відповідальність буде лежати на Вас, якщо в історії Православ'я Ваше ім'я назавжди буде пов'язано зі зневаженим єдністю та буде стояти не в одному ряду з іменами Ваших великих попередників і святителів: Іоанна Златоуста, Фотія, Тарасія, Геннадія, але у ряду зрадників Церкви, що осквернили Константинопольський престол.

Перед спільними святинями всіх православних християн ми, архієреї, намісники та настоятельки всіх святих обителей Української Православної Церкви, підносимо свої молитви до Милосердного Господа про те, щоб дарував Вам побачити, до чого призвело Ваше прагнення об'єднати законну Церкву з тими, хто відійшов від неї десятиліттями раніше і, зміцнившись у своєму немилосерді, сіє смуту і поділ серед простих людей.

Голова з'їзду: митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло,

вікарій Митрополита Київського і всієї України,

Голова Синодальної Комісії у справах монастирів УПЦ,

намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври,

з делегатами у кількості 281-ї особи

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.