Жарких: Суд над Медведчуком не юридичний, а політичний процес

Денис Жарких
Денис Жарких

Медійник, письменник, політолог

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук під час судового засідання 112ua.tv
Оригінал розміщений на сторінці Дениса Жарких у Facebook.
 
Про Медведчука.
 
Суд над Медведчуком не юридичний, а політичний процес. І цей процес відповість на питання - чи має Україна право на який-небудь ще шлях, крім НАТО і ЄС. Питання не в тому чи дійде, а якщо дійде, то що буде з цими організаціями тоді. НАТО і ЄС - це комунізм для України часів Брежнєва і Щербицького, як дійти незрозуміло, але дуже треба, а того, хто так не думає, потрібно садити за ґрати.
 
Питання саме в тому - один в України шлях, або все ж залишається свобода вибору.
 
Ось рішення суду щодо Медведчука і скаже - є у нас вибір, або його не залишилося. Певні політичні сили вирішили - такого вибору у нас немає. На їхню думку, чим далі Україна від Росії, тим більше вона Україна. Будь-яке наближення до східного сусіда знищує Україну, робить її Росією, розмиває її, робить несправжньою. І тільки західний вектор сприяє здоровому розвитку української нації і державності. А хто сумнівається, то нехай задумається про агресію Росії на Донбасі і в Криму, і все встане на свої місця. Нас хочуть поглинути, це ясніше ясного. Якщо хтось раніше вагався, то Росія сама не залишила вибору в цьому питанні - ти або українець, і тоді ненавидиш Росію, або росіянин, тоді ненавидиш Україну. Ясніше і бути не може.
 
Виходячи з цих міркувань, Медведчук - росіянин і ворог України, а розмови про те, що він патріот, державник і політичний лідер - тільки путінська пропаганда. Але є й інший погляд на речі. Відповідно до цього погляду не Росія розчиняє Україну, а Захід. Вже розчинилася передова українська промисловість, кудись поділося близько 15 мільйонів українців, зникли вигоди транзиту газу, соціальні гарантії, наука і культура, передова медицина. З решти українців далеко не всі виявилися потрібної "якості". Є мільйони населення, які, нібито тягнуть країну назад, а то і в Росію, і чим швидше це населення поїде/помре/буде ізольовано від нормальних людей, тим краще.
 
Ось виходячи з цих, протилежних за своїм змістом міркувань, Медведчук справжній патріот України, надія на її відновлення і розвиток. І справа зовсім не в особистості Медведчука, а в його політиці. Він не боявся домовлятися з Москвою, не соромився своїх поглядів, не тільки пропонував інший шлях, а й активно намагався його впровадити.
 
І тут, як будь-який новатор, він повинен отримати або медалі і славу, або засудження влади і суспільства. І це питання для України сьогодні наріжне. При цьому кожен сценарій несе для себе наслідки. Засудження Медведчука - сигнал Росії, ми ніколи з вами говорити не будемо, тільки за допомогою сили. Питання тільки в тому, де цю силу Україна візьме. Виправдання Медведчука - засудження цієї влади, чому Зеленський не їздив до Москви, не домовлявся, не приніс мир і процвітання країні.
 
Тут теж все просто - виправдати Медведчука, зробити крок до миру в регіоні. Тому не здивуюся, якщо Європа різними шляхами буде цьому сприяти. Засудити Медведчука - зробити крок, можливо останній, до війни. Певні політичні сили її давно чекають. Вже валізи зібрали. Тільки не на фронт, а отримувати статус біженців в розвинених країнах. А народ... в основному нікуди не втече. От він і заплатить за рішення, от йому і потрібно найбільше стежити за процесом, а процес йде.
 
Денис Жарких

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.