Зеленський в інтерв'ю французькому виданню визнав, що США втратили інтерес до України

 Кирило Ковальчук
Кирило Ковальчук

Експерт з соціально-політичних питань

Президент України Володимир Зеленський

УП

Оригінал - на сайті Skeptic.

Зеленський в інтерв'ю французькому виданню "Міжнародна політика" з жалем був змушений визнати, що США остаточно втратили інтерес до України. І, звичайно ж, зміна багаторічного курсу США з підтримки Києва не безпідставна, тут не обійшлося без провального кейса Зеленського по Донбасу.

Тепер по черзі.

У коментарі французьким журналістам Зеленський заявив, що "Україна необов'язково входить до числа пріоритетів США. Мені шкода". Далі президент визнає, що США все-таки втратили інтерес до України, навіть попри те, що саме нинішній президент Байден курував українське питання за часів президентства Обами та навіть у найскладніші часи мав звання "друга України".

І, по всій видимості, зараз до Зеленського остаточно дійшло, що більше з ним ніхто не збирається няньчитися і тепер всі свої проблеми доведеться вирішувати своїми силами. Тому він все-таки пропонує, попри втрату інтересу до України з боку США, залучити заокеанського партнера до "нормандського формату".

Але тут важливо розуміти, що під час двосторонньої зустрічі Путіна і Байдена між лідерами двох країн було досягнуто низку певних домовленостей, у тому числі щодо Донбасу.

У цьому світлі заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак в інтерв'ю тому ж французькому виданню підтримав тезу розширення "нормандського формату". У Кремлі вже вкотре заявили, що вони готові прийняти переформатування переговорів щодо Донбасу. Звичайно ж цей перезапуск "нормандських переговорів" повинен припускати й введення до складу групи представників ОРДЛО.

За словами Козака, "у РФ немає принципових заперечень проти підключення до чинних переговорних форматів нових учасників".

Тобто Кремль домовився з Байденом про розширення формату за рахунок США та ОРДЛО. Таким чином, США, маючи значний вплив на Україну, змусять офіційний Київ сісти за стіл переговорів з представниками республік. Про що, до речі, вже довгі роки українській владі твердить українська опозиція.

Давно пора б це зробити.

Кирило Ковальчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.