Зеленський розтоптав Конституцію і здав судову гілку влади у зовнішнє управління

Ярослав Шевчук
Ярослав Шевчук

Журналіст

Президент України Володимир Зеленський Gleb Garanich/Reuters

Оригінал - на сайті Skeptic.

Зеленський вже здав зовнішньому управлінню виконавчу і законодавчу гілки влади в Україні, а зараз прийшла черга судової. Офіс президента буквально розтоптує Конституцію і законодавство в спробах підпорядкувати суддівський корпус. Про це сьогодні говорив і голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук, який сам зіткнувся з ручним управлінням судами - під тиском ОП Печерський райсуд продовжив домашній арешт політику, хоча адвокати розгромили аргументи прокурорів.

"Команда при владі, якою керує пан Зеленський, взяла шлях і курс на знищення однієї з гілок влади - судової гілки влади... Влада опускається нижче плінтуса в тиску на суд, в тиску на судову гілку влади, для того, щоб повністю підпорядкувати її зовнішньому управлінню", - заявив Медведчук.

З цим важко не погодитися, якщо проаналізувати ланцюжок останніх подій.

Спочатку Офіс Зеленського вирішує розпустити Конституційний суд, тому що той відмовляється виконувати злочинні вказівки ОП. Для цього в Раду вноситься абсолютно неконституційний законопроєкт, який у підсумку, під тиском Венеціанської комісії та інших міжнародних організацій відзивається. Потім команда Зеленського вносить законопроєкт про розпуск Київського адміністративного окружного суду. Тому що не влаштовує він президента. Але це ще квіточки, бо далі Зеленський незаконними указами припиняє повноваження членів Конституційного суду. І коли Верховний суд кілька днів тому визнав незаконним указ президента Зеленського й обґрунтував цю незаконність суперечністю Конституції та чинному законодавству, то на Верховний суд ОП нацькував ДБР – відкрито кримінальну справу, на суддів чиниться тиск.

Дійсно, якщо Верховний суд визнає укази Зеленського незаконними, президент повинен понести відповідальність. А тому з ОП дана пряма команда включити всі репресивні інструменти з правосуддя.

Хоча стаття 376 Кримінального кодексу України свідчить про позбавлення волі до трьох років за втручання в діяльність суду, Зеленський здійснює відчайдушні спроби зламати правові основи української держави.

Президент пішов на повне знищення судової влади та на узурпацію державної влади. І що важливо, здає судову систему в зовнішнє управління.

Рада під тиском колективного заходу прийняла законопроєкт № 5068, що передбачає створення Ради етики з професійної оцінки та доброчесності членів Вищої ради правосуддя. До його складу увійдуть три іноземці, які вирішуватимуть, чи підходить кандидат на посаду члена ВРП, чи його варто забракувати.

Потім були прийняті зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів" з поправками президента. Тепер за новими правилами буде сформована Вища кваліфікаційна комісія суддів. До конкурсної комісії, яка обиратиме членів ВККС, впровадять осіб, запропонованих міжнародними організаціями. Це пряме посягання на суверенітет і незалежність України.

Скоро суддів в Україні обиратимуть люди, поставлені Заходом. І цей колективний Захід підпорядкує і третю гілку влади в Україні. Повне зовнішнє управління не за горами. До цього Україну привів Зеленський і його команда.

Ярослав Шевчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.