Зеленський пішов на повне знищення судової системи і на узурпацію державної влади

Віталій Журавський
Віталій Журавський

Український правознавець і політичний діяч

Інавгурація шостого президента України Володимира Зеленського, 20 травня 2019 року

president.gov.ua

Про це пише Віталій Журавський на своїй сторінці у Facebook.

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду за рішення не на користь Зеленського у справі судді КС Олександра Тупицького.
 
Суддів вищої судової інстанції звинувачують у порушенні статті 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків).
 
КАС ВС у своїй ухвалі, зокрема, встановив, що у звільненні судді Тупицького президент вийшов за межі своїх повноважень, визначених статтею 106 КУ. І грубо порушив статтю 149-1 Конституції України: "Рішення про звільнення судді Конституційного Суду Суд ухвалює щонайменше двома третинами від його конституційного складу".
 
Згадане рішення приймали 5 суддів Верховного Суду. Це колегіальний орган. Фактично здійснюється досудове розслідування проти колегіального органу. Такого ще в історії України не було. Ясно, що це все закінчиться юридичним пшиком. Перспективи – нуль.
 
До речі, цей суд уже реформований відповідно до поради колективного Заходу. Обрані судді пройшли ретельний відбір і були призначені як незаплямовані в корупційних справах та доброчесні за рекомендацією іноземних експертів. Звинувачувати їх на підставі надуманих припущень, що вже зробив ряд наближених до Зеленського держчиновників Банкової, безперспективно.
 
Мета порушеного кримінального провадження ДБР – залякати суд найвищої інстанції і не дати розглянути резонансну справу у Великій Палаті ВС. Якщо ж вона залишить у силі вищезгадану ухвалу колегії суддів Касаційного адміністративного суду, то це означатиме повернення в крісло судді КС ще й незаконно звільненого судді Олександра Касмініна, справа якого розглядатиметься 9 вересня.
 
Зе-команда в паніці, що у Верховному Суді є перспективи відмінити незаконні укази президента щодо закриття популярних опозиційних каналів; щодо арештів майна відомих людей в Україні; щодо позбавлення ряду осіб українського громадянства…
 
За це нестиме пряму відповідальність саме Зеленський. Цього якраз він і боїться. Тому з ОП дана пряма команда включити всі репресивні інструменти по правосуддю.
 
Не зайве нагадати нинішній владі статтю 376 Кримінального кодексу України: "Втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення, якщо ці дії вчинені особою з використанням свого службового становища, – …караються позбавленням волі на строк до трьох років".
 
Владою Зеленського здійснюються відчайдушні спроби зламати правові засади української держави. Президент пішов на повне знищення судової влади і на узурпацію державної влади.
 
Віталій Журавський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.