Зеленський переслідуванням Медведчука втягує Україну в небезпечну гру з Росією

Володимир Шамін
Володимир Шамін

Політтехнолог

Президент України Володимир Зеленський Страна.ua

Зеленський втягує Україну в небезпечну гру, в якій навряд чи він стане переможцем. Політичні переслідування опозиціонера Віктора Медведчука зайшло настільки далеко, що Путін вже відкритим текстом говорить Зеленському - вистачить! І демонструє готовність захищати свого однодумця будь-що.

Не так давно Росія проводила масові навчання на кордоні з Україною. Путін хотів натиснути на Зеленського, щоб той знизив градус протистояння, зокрема, залишив у спокої Медведчука. Мабуть, Зеленському не дійшло. Потім Путін став говорити про неприпустимість переслідування Медведчука в інтерв'ю.

"Закривають загальнонаціональні засоби масової інформації, садять під домашній арешт, як зараз відбувається з [Віктором] Медведчуком. При цьому органи влади на Україні приймають абсолютно неправові рішення навіть поза рамками своєї компетенції. Тобто, цим силам не дають жодних шансів на легальну політичну роботу", - зазначав Путін.

Потім президент РФ написав статтю" про історичну єдність росіян і українців", в якій окреслив своє бачення того, що відбувається в Україні. Путін акцентував на тому, що Зеленський за вказівкою із Заходу будує в Україні проєкт "анти-Росія".

"Перш за все – це створення в українському суспільстві атмосфери страху, агресивна риторика, потурання неонацистам, мілітаризація країни. Поряд з цим – не просто повна залежність, а пряме зовнішнє управління, включаючи нагляд іноземних радників за українськими органами влади, спецслужбами і збройними силами, військове "освоєння" території України, розгортання інфраструктури НАТО", - написав Путін.

Статтю президента РФ вже вивчають у російській армії. Зазвичай, такі тексти не з'являються просто так - це пролог до якихось практичних дій. Експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі вважає, що Путін може висадити десант на півдні України або захопити український острів Зміїний і розмістити там ракети.

"Те, що зараз відбувається навколо України, мені дуже сильно нагадує те, що відбувалося в 2008 році в Грузії. Аналогій дуже багато. По-перше, нарощування сил. Протягом декількох місяців йшло нарощування сил навколо нас, зараз йде нарощування сил навколо України. В окупований Крим перекинули зараз всі десантні групи, які є в Росії, крім далекосхідних. Це не може бути просто військовий маневр, тому що це великі сили, можливості і засоби. Друге - йде ідеологічна підготовка", - заявив Саакашвілі.

Навіть Саакашвілі розуміє, що Путін готовий на все, якщо його інтереси відкрито ущемляють. Але, схоже, цього не розуміє Зеленський, який наполегливо продовжує переслідувати Медведчука і саботувати виконання Мінських угод. До всього іншого, Медведчук є автором мирного плану щодо Донбасу. Плану, який схвалений в Москві, Донецьку, Луганську і навіть Берліні з Парижем. І тільки Київ проти. Зеленський бачить у Медведчуку свого ворога і опонента, і навіть під загрозою ескалації з Росією не зменшує обертів. Але от суспільство явно не в захваті від такого розвитку подій. Вже цієї п'ятниці у Зеленського буде можливість повернутися в рамки адекватності і знизити рівень напруження пристрастей, скасувавши домашній арешт Медведчуку.

Володимир Шамін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.