Зеленський переслідує Медведчука за те, що той намагається налагодити відносини з Росією. Результат цієї політики – енергетичний колапс в Україні

 Кирило Ковальчук
Кирило Ковальчук

Експерт з соціально-політичних питань

112ua.tv

Оригінал – на сайті Skeptic.

З наближенням зими Україна занурюється в енергетичну кризу – нам катастрофічно не вистачає газу, а вугільні склади ТЕС порожні. Країна ризикує замерзнути й залишитися без світла. Що робить влада Зеленського – посилює і без того проблемні відносини з Росією та Білоруссю, які могли б нам допомогти, але працювати із Зеленським вже просто не бажають. В Україні сьогодні тільки один серйозний політик намагається налагодити відносини із сусідами – Віктор Медведчук. І влада переслідує Медведчука за це. Ця деструктивна політика Зеленського угробить Україну.

У 2014 році, восени, була схожа ситуація. Україні загрожував блекаут і холодні батареї. Тодішня влада була розумнішою за Зеленського, а тому звернулася до Медведчука з проханням домовитися з Росією, а також ОРДЛО про постачання енергоносіїв. Він це успішно зробив, а ми були зі світлом і теплом у квартирах.

Україна не підготувалася до цієї зими, і у нас дефіцит газу, вугільні склади порожні. Чи варто нагадувати, що ще у 2019 році Медведчук домовився про прямі закупівлі газу у Росії по 175 доларів. Це були довгострокові контракти, і нам би не довелося сьогодні купувати газ в Європі по 1000 доларів. Зеленський відмовився. Як відмовився і від інших пропозицій Медведчука. Сьогодні Зе-президент пропонує "Газпрому" знижку в 50% за транзит понад контракту. Виглядає як акт капітуляції перед Росією. І визнання абсурдності політики президента. І того, що наша труба може перетворитися в будь-яку хвилину в музей металобрухту.

Те ж саме стосується і постачання вугілля. Якщо взяти імпорт вугілля на сьогодні, то в цьому імпорті 64% – російське вугілля. І тільки 20% – американське і 10% – вугілля з Казахстану. Іншого вугілля немає. Потрібно домовлятися з Росією, знову ж таки. Якщо не домовимося, виникне ситуація, при якій Україні не вистачить електроенергії. Її можна було б купити у Білорусі, але і з нею наша влада посварилася. Критичну нестачу енергоресурсів Україна може компенсувати тільки налагоджуючи відносини, в тому числі й торговельно-економічні, із сусідами.

"Я постійно кажу про те, що треба відновлювати відносини з Росією, і пан Зеленський, як би він цього не хотів, він президент країни й повинен виходити з того, що він повинен відстоювати інтереси України на всіх рівнях. Я давно відстоював точку зору того, що пану Зеленському треба зустрічатися з паном Путіним, треба розв'язувати спільні проблеми, в першу чергу торговельно-економічні. В першу чергу, а можна і в головну чергу, питання миру на Донбасі, тому що без Росії цього зробити не можна, і це знають у всьому світі. Дивно, чому це до кінця не усвідомлює пан Зеленський", – каже Віктор Медведчук.

І тут знову дилема – щоб домовитися з росіянами, Зеленському вже потрібно просити Медведчука. Тому що керівництво Росії прямо сказало – з нинішньою українською владою не працює і не буде. Що робить Зеленський? Переслідує Медведчука і пропонує Росії обміняти його. Що? Це налагодження відносин з Росією? Та такими темпами ми прийдемо до того, що не буде ні миру в Україні, ні газу, ні тепла, ні світла. Зеленський доводить Україну до ручки, ставлячи на перше місце особисті інтереси.

"Ми все одно прийдемо до того, що будемо домовлятися із сусідами, з Росією та Білоруссю, в першу чергу країнами СНД. Це вигідно не тільки в питаннях енергетичного забезпечення, це ще й вигідно безпосередньо в питаннях конкурентоспроможності нашої продукції на ринках цих країн. Саме тому ми й говоримо: відновлення торговельних економічних відносин із Росією та СНД є першочерговим завданням для економіки країни, а реалізацією цього першочергового завдання для економіки країни є підвищення рівня життя, рівня економіки, а значить, і рівня забезпечення громадян в Україні", – говорить Медведчук. І він правий. Ми до цього прийдемо. Але вже без Зеленського і його зеленої банди.

Кирило Ковальчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.