Зеленського викликають на килим у Вашингтон, ще й затикають рот. Ганебний підсумок Зе-правління

Віктор Ружинський
Віктор Ружинський

Політолог

Президент України Володимир Зеленський Страна.ua

Вчора був один із найганебніших днів в історії України. Президента України, 40-мільйонної держави в Європі, в наказовому тоні викликали до Вашингтона на зустріч 30 серпня.

Замість того щоб за дипломатичним протоколом узгодити дату і час візиту, якийсь прессекретар Білого дому Джен Псакі виходить і ставить всіх перед фактом: Зеленський повинен з'явитися до Вашингтона 30 серпня. Хоча Україна просила про зустріч у більш ранні дати. При цьому в Білому домі не могли не знати, що з 7 серпня по 20 вересня Конгрес буде перебувати на канікулах, що ускладнює проведення зустрічей української делегації з конгресменами та сенаторами. Це дуже схоже на жалюгідну подачку Зеленському, а не на довгоочікувану зустріч партнерів.

Простими словами, зовнішні куратори втомилися від Зеленського, який тільки й ниє про недостатню увагу до своєї персони, але сам нічого не робить. Все та ж Джен Псакі в знущальному тоні заявила, що візит Зеленського до Вашингтона покаже "незламну підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України". Хочеться обійняти й плакати.

Розуміючи, що Зеленського викликають на килим, Офіс президента спробував удати, що дата візиту все ж була узгоджена. Граючи роль крутого хлопця із села, Зеленський навіть написав у твіттері пункти порядку майбутніх переговорів. За словами Зеленського, нібито домовлено обговорити погіршення ситуації в Чорноморському регіоні та на Донбасі, деокупацію Криму, військову та військово-оборонну взаємодію між Україною і США, а також "Північний потік-2". Але це, скоріше, рожеві мрії нашого гаранта, ніж реальна повістка переговорів.

Днями видання Politico повідомило, що представники адміністрації Джо Байдена закликали Київ помовчати та не критикувати майбутню угоду США з Німеччиною щодо "Північного потоку-2". Ще й пригрозили, що публічний виступ проти майбутньої угоди може завдати шкоди двостороннім відносинам між Вашингтоном і Києвом.

Тобто високі партнерські відносини між Зеленським і Байденом дійшли до того, що президенту України просто затикають рот, немов собаці, яку надресували. За спиною Зеленського США і Німеччина домовилися співпрацювати з Росією, і ніхто не буде питати думки Києва. Україна для США – звичайна колонія, з інтересами якої ніхто не рахується.

Ось це – головний підсумок 30 років незалежності. Звичайно, Зеленський про це не розповість через місяць під час пафосних виступів на Майдані. Але реальність така, що своїми ж руками він довів країну до того стану, в якому з ним самим, президентом все ж, як-не-як, зовнішні куратори поводяться, як із собакою.

Ганьба!

Віктор Ружинський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.