Заслужили санкції і кримінальні справи: Ахметов, Яценюк і Коломойський фінансують "ЛДНР" через співпрацю з РФ

Олександр Кальченко
Олександр Кальченко

Журналіст

Українські олігархи продовжують торгувати з Росією

з відкритих джерел

Минулого тижня в Адміністрації президента Росії заявили, що українські олігархи Ахметов, Пінчук, Порошенко, Коломойський і Яценюк досі ведуть торговельно-економічні відносини з Росією, яка ці ж отримані гроші вкладає в підтримку ОРДЛО. Якщо покопатися в статистиці, можна побачити, що ці ж олігархи під час війни на Донбасі безпосередньо фінансували "ЛДНР" через свої підприємства. За логікою української влади - це пряме фінансування тероризму, за яке влада Зеленського зобов'язана порушувати проти олігархів кримінальні справи. Але де ж вони? Зараз Зеленський і його команда зайняті не захистом інтересів країни, а політичним переслідування опозиційного політика Віктора Медведчука.

До введення в 2017 році економічної блокади Донбасу з боку України найбільші підприємства, розташовані в "ЛДНР", продали вугілля і металургійної продукції (в тому числі і в Росію) на 66 млрд грн. При цьому підприємства українських олігархів заплатили співробітникам, переважно жителям "ЛДНР", 13,7 млрд грн зарплати. Крім того, було виплачено 2,3 млрд грн прибуткового податку і 3,7 млрд грн єдиного соцвнеску.

Заводи Ахметова в "ЛДНР" (Єнакіївський і Макіївський металургійні заводи, "Комсомольське рудоуправління", "Єнакієвський коксохімпром", Харцизький трубний завод, Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат, "Ровенькиантрацит", "Свердловантрацит", "Краснодонвугілля") заплатили 8,3 млрд грн зарплати жителям окупованих районів і 3,7 млрд грн податків.

Підприємства Коломойського (Стахановський завод феросплавів), Тарути і Мкртчана (Алчевський металургійний комбінат), Жеваго (Стахановський вагоноремонтний завод), Звягільського (Шахта ім. Засядька) виплатили заробітних плат у розмірі 3 млрд грн.

Значний обсяг аналогічних виплат також проводився підприємствами Нусенкіса, розташованими на території постраждалих районів Донецької області (Донецький металургійний завод, "Макіївкокс", Ясинівський коксохімічний завод) - 1,6 млрд грн.

Державні підприємства України (Донецька філія Мотор-Січ "Авіатех", шахта "Комсомолець Донбасу", Луганський авіаційний ремонтний завод) перерахували на оплату трудової діяльності співробітників підприємств 0,8 млрд грн.

А Яценюк зі своїм бізнес-партнером Іванчуком, які є бенефіціарами "Карпатнафтохіму", в 2017-2020 рр., вже після блокади Донбасу і санкцій проти Росії, імпортувало з РФ 659,7 тис. тонн прямогонного бензину загальною вартістю 223 млн дол. Які Росія, за словами заступника голови Адміністрації президента РФ Дмитра Козака, направила в тому числі і на підтримку "ЛДНР".

Виходить, українські олігархи співпрацювали і співпрацюють з Росією, фінансуючи таким чином "ЛДНР", а кримінальну справу щодо нібито торгівлі вугіллям "шиють" Медведчуку. Але ж якщо оперувати логікою Зе-влади, то варто вимагати кримінальних справ для Ахметова, Коломойського, Яценюка та інших спонсорів тероризму.

Олександр Кальченко

Оригінал - на сайті newsoneua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.