Записи телефонних розмов Медведчука говорять про те, що йому завжди була вигідна єдина Україна

Аналітична служба Донбасу
Аналітична служба Донбасу

Інформаційний проект, присвячений актуальному суспільно-політичному порядку і військовій обстановці в "ДНР" і "ЛНР"

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук 112.ua

Прослухав більше ніж три години записів телефонних переговорів Медведчука. Не довіряти цим записам немає підстави. Нічого компрометуючого його, як політика, в них немає. Поки всі записи, що я слухав, датуються першими числами червня 2014 року, де Медведчук цілком щиро намагається знайти в Республіках того, з ким можна домовитися про мирні переговори. План Медведчука простий: повсталі висувають по губернатору від Луганська і Донецька, з ними ведуться переговори. Обіцяється амністія всім учасникам бойових дій або можливість виїхати в Росію. Після децентралізації України області отримують якісь преференції. Зрозуміло, що Медведчуку вигідна єдина Україна, особливо після того, як він вирішить всі питання, пов'язані з її розвалом - політик отримає великий вплив в країні.

Для більшості жителів Донбасу, предки яких були вихідцями з Центральної Росії (таких більшість), Україна сприймалася як якийсь інший регіон. Часто в розмові жителів Донецька можна було почути: "він поїхав на Україну", "у нього родичі з України". Саме "українство", з вишиванками, піснями чи чимось подібним, сприймалося як екзотика. Для жителів Центральної та Західної України, звичайно, "українство" сприймалося як щось рідне, напевно, їм хотілося жити у великій країні з Кримом і Донбасом. Сам Медведчук народився в Красноярському краї, але вся сім'я його родом з Житомирщини. Батько Медведчука співпрацював з окупантами під час Великої Вітчизняної війни, а також був членом ОУН. Зрозуміло, що з такою родовою пам'яттю Україна для нього сприймається дещо інакше, ніж для жителів Донбасу. У цьому головна його помилка і нерозуміння ситуації, марність всіх зусиль. Помічник Медведчука (дуже безглузда людина, на ім'я Діма, його висловлювання просто можна розбирати на меми), якого він послав для налагодження зв'язків в Донецьк, постійно здивовано підкреслює, що "вони всі хочуть в Росію", "мені не дають і слова сказати про єдину Україну". Навіть мізерного розуму цього Діми вистачило це зрозуміти.

Треба сказати, що, на жаль, всі лідери ОРДЛО з 2014 року пересварилися один з одним, звинувачуючи один одного в "зливі Донбасу", але поки з переговорів видно, що ніхто цього робити не збирався. Всі чітко відстоювали нашу проросійську позицію. Буду продовжувати слухати та ділитися висновками.

Владлен Татарський

Оригінал - на сайті asd.news.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.