Запобіжник проти війни у Чорному морі: Флот Франції прийде захищати Одесу?

Іван Киричевський
Іван Киричевський

Випусковий редактор Defense Express

Французький бойовий корабель Commandant Birot в Одеському морському порту Сергій Смоленцев/Думська

Одна з найбільших французьких компаній має свій експортний трафік зерна з Одеси. Ми можемо опертись на цю обставину, щоб знайти запобіжник проти "великої війни" у Чорному морі.

Про це пише Іван Киричевський на своїй сторінці у Facebook.

Якщо Росія стане нападати на судна із нашим зерном, чи прийде захищати "Велику Одесу" флот Франції?

– Поставив я нині ось таке спекулятивне питання, і при цьому виходив із таких засновків.

У водах Чорного моря, зокрема біля берегів України, ВМС Франції відзначаються дещо нижчою активністю, аніж інші країни-учасники НАТО.

Можемо пригадати, що до Одеси французькі кораблі заходили востаннє у 2019 році: у березні того року в цей порт заходив тральник M653 Capricorne, в листопаді того ж року – патрульний корвет Commandant Biro.

Франція зараз міць свого військово-морського флоту намагається задіювати саме на основних маршрутах судноплавства у Світовому океані, використовуючи при цьому крупні кораблі, що відповідають статусу наддержави – авіаносці, атомні субмарини чи універсальні десантні кораблі.

Новини за темою: Чорноморська стратегія Америки: Канал Ердогана "Стамбул" відкриває двері НАТО в Чорне море?

Для супроводу таких великих кораблів потрібен ескорт і судна забезпечення, тому поки що в Чорне море французи свої військово-морські сили посилають за "залишковим принципом".

Але схоже, що як тільки виникне пряма загроза від Чорноморського флоту РФ для наших портів – наприклад, росіяни наважаться на пряму блокаду наших портів, тоді як можемо припустити, Франція як мінімум посилить присутність свого флоту в Чорному морі.

Якщо Париж наважиться відправити до Чорного моря свої бойові кораблі, це в принципі може стати запобіжником від ескалації російської агресії біля наших берегів, наприклад – від початку прямих бойових дій проти цивільного судноплавства.

Тим більш, маємо наступні фонові дані: із порту Одеси зерно на експорт вивозить велика французька компанія "Луї Дрейфус"; а 12 травня буквально за 30 кілометрів від межі порту "Чорноморськ", що входить до складу "Великої Одеси", було помічено російський корвет "Павел Державин", до набору озброєння якого входять вісім протикорабельних ракет Х-35 із дальністю стрільби до 260 кілометрів.

Поки що ж маємо таку картину. В лютому 2021 року група кораблів ВМС Франції в складі багатоцільової атомної субмарини Emeraude та допоміжного корабля Seine прибули в акваторію Південно-Китайського моря.

Ці два кораблі за три місяці пройшли 15 тисяч кілометрів, мета їх походу – демонстрація рішучості Парижу захищати свободу судноплавства в усіх можливих куточках планети.

Такій же меті була підпорядкована й інша акція французького флоту: вертольотоносець LHD Tonnerre типу Mistral наприкінці травня цього року провів спільні навчання із флотом Сінгапуру.

На початку червня цього року свій 5-місячний похід завершила авіаносна ударна група ВМС Франції на чолі з атомним авіаносцем Charles de Gaulle, в рамках своєї місії Clemenceau 21.

Французька АУГ пройшла Середземне море, Аравійське море та Тихий океан, із палуби Charles de Gaulle було виконано 104 вильоти палубних ударних літаків Rafale та 38 вильотів літаків радіолокаційного дозору E2C Hawkeye, і так флот Франції показав свою здатність проєктувати та застосовувати силу в усіх чутливих для себе регіонах планети.

Іван Киричевський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.