Захід не повинен дозволити Україні створити атомну бомбу!

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

У 1952 році Сполучені Штати скинули ядерну бомбу Ivy King на північ від острова Руніт National Nuclear Security Administration

Навесні цього року посол України в Німеччині Андрій Мельник шантажував Захід можливим створенням Україною ядерної зброї, якщо Європа не надасть Україні сучасне озброєння і негайно не прийме її в НАТО. На Заході подібні заяви з Києва повз вуха не пропускають. Ще в 2014 році тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк за засіданні РБ ООН натякнув, що Київ може переглянути без'ядерний статус. І тоді спецслужби західних країн зібрали інформацію про ядерні можливості України. І були стурбовані.

Раптово виявилося, що в Україні ще діє Інститут ядерних досліджень у Києві, є лабораторії для збагачення урану, є потужності для створення ракетоносіїв і навіть є залишки збагаченого урану, який залишили "в наукових цілях". Також в Україні є близько 20 родовищ урану, розвіданих ще за часів СРСР. Є для цього і потрібні фахівці.

Тобто, не тільки теоретично, а й практично Україна може самостійно створити ядерну зброю за 3-5 років. Якщо не суперсучасну, то вже точно "брудну", яка вражає велику територію.

За моєю інформацією, питання створення ядерної зброї обговорювалося на рівні Міноборони. Обговорювалося і те, як доставити "брудну" бомбу на територію Росії без допомоги ракет - використовуючи бомбардувальники СУ-24М.

При цьому, військові експерти, з якими мені вдалося поспілкуватися, стверджують, що ЗСУ можуть обійтися навіть без ракет і літаків. Сухопутні війська України цілком можуть використовувати тактичні ядерні боєприпаси. У розпорядженні ЗСУ є кілька сотень самохідних артилерійських установок, які можуть використовувати артилерійські снаряди з ядерною бойовою частиною.

Тобто, шантаж Києва - це не порожні слова, і Заходу, і Росії є про що турбуватись. Особливо в тому контексті, що влада в Україні дуже слабка і нестабільна. Зеленський приймає імпульсивні рішення, які йдуть врозріз із законом. Раніше він погрожував якимись "іншими" методами, якщо не вдасться домовитися з Росією щодо Донбасу. Навіть у західних столицях не розуміють, що може учудити Зеленський заради тиску на Захід у світлі болючого для нього особисто питання вступу України до НАТО.

Але найгірше те, що владу Зеленського в будь-який момент може змести вулиця. Раніше радикали вже громили Офіс президента і попередили його, що його доля в їхніх руках, якщо він не буде достатньо слухняним. І залишили послання Зеленському, що вони про нього думають.

Офіс президента України після акції протесту Ельдар Сарахман/УП

А тепер уявіть ситуацію, що ці самі радикали візьмуть владу в Україні в свої руки. Вже ці точно не стануть думати про сотні тисяч життів і можуть використовувати ядерну зброю проти Росії, ОРДЛО, Криму. Про наслідки такого кроку і говорити не хочеться.

Крім того, Україна сама по собі може стати "брудною" ядерною бомбою. Стан справ в атомній енергетиці - жахливий. На АЕС катастрофічний знос інфраструктури, а більшість "відновлювальних" заходів в атомному комплексі України було прийнято лише на папері. Одного разу може і рвонути.

У цьому світлі Заходу варто було б не тільки висловлювати заклопотаність, а й натиснути на Україну з метою або модернізувати, або зовсім закрити старі атомні реактори, а також позбавити Київ доступу до ядерних розробок. Поки не пізно. А найголовніше, що міг би зробити Захід для України і українського народу - прибрати з влади клоунів і дати можливість професіоналам навести в країні порядок. Тоді і конфлікт на Донбасі закінчиться, і не буде ніякої потреби повертатися до теми ядерного статусу.

Ігор Вальський

Оригінал - на сайті MIGnews.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.