Юрій Загородній: Медведчук має чітку програму і бачення розвитку України, а у влади немає стратегічного мислення

Юрій Загородній
Юрій Загородній

Народний депутат України від партії "Опозиційна платформа - За життя"

Юрій Загородній "Опозиційна платформа - За життя"

Флешінтерв'ю народного депутата від ОПЗЖ Юрія Загороднього

- Чому не Зеленський відповідає на статтю Путіна, а відповідає лідер опозиції, Медведчук?

- Віктор Володимирович – надзвичайно освічена й інтелектуальна людина. Людина державного мислення, справжній державник, який переживає за майбутнє України, за те, що буде з нашою державою, чи збережеться Україна як самостійна, суверенна держава, тому що українська влада сьогодні замість того, щоб будувати державу, а цій владі повірило 73% громадян України, пішла дуже простим шляхом – вони просто розпродують нашу державу. І про це ми говорили неодноразово, і сьогодні Віктор Володимирович також про це сказав. Вони продають землю, передають під контроль державні підприємства, припиняють їхню роботу. Практично припинили вже роботу "Південмаш" і завод "Антонов", низка харківських стратегічних підприємств – це вже говорить про те, що ця влада не думає про державу і про майбутнє держави. Фактично сьогодні в Україні продовжуються процеси деінтелектуалізації, деградації, десуверенізації нашої держави. І Віктор Володимирович чітко про це говорить у своїй статті: Україна і Росія повинні мати дружні економічні стосунки, український і російський народ мають спільне історичне коріння, але це два різні народи, кожен з яких думає про розвиток власної держави. Але сталося так, що ми маємо надзвичайно тісні культурні, родинні й економічні стосунки, і взаємовигода обох країн залежить тільки від того, коли буде нормалізація стосунків між Україною та Росією.

А Володимир Олександрович Зеленський не може дати відповідь на цю статтю. Тому що в нього, мабуть, не вистачає достатньо фахових знань, а його команда так званих "інтелектуалів" вміє робити відосики, але не може проявити ґрунтовні знання історії, економіки і взагалі розвитку нашої держави. Членами нашої політичної сили неодноразово наголошувалося, що коли президент ініціює підготовку спірних законопроєктів, які він вносить до ВР – і про деолігархізацію, і про корінні народи, – то це надзвичайно важливі законопроєкти, які розколюють суспільство. Ми говоримо, що такі законопроєкти не потрібні, але якщо їх готувати, то потрібно радитися зі спеціалістами. Журналісти ніколи не висвітлювали, щоб в ОП була нарада з провідними українськими істориками з питання підготовки-непідготовки, доцільності-недоцільності підготовки законопроєкту про корінні народи. Коли готується економічний пакет законів, в тому числі про деолігархізацію, ми не чули, щоб була зустріч або нарада з провідними економістами України, щоб дати пораду президенту, як краще залучити та розподілити ресурси на вітчизняну економіку, розповісти про світовий досвід, як це робилося в Аргентині, Туреччині, Саудівській Аравії і в цілому ряді європейських країн. Влада цього не робить, і це говорить про те, що кадри і професійний склад команди Зеленського надзвичайного низького фахового рівня. Це підтверджують і соціологічні дослідження. На запитання, що стримує розвиток України, громадяни дають три посили: невирішення збройного конфлікту на сході України, корупція, непрофесіоналізм української влади.

- Кілька тисяч світових ЗМІ написали про тиск на опозицію, у справі Віктора Медведчука. Чи вдарить це по рейтингах провладної партії, зокрема Зеленського?

- Віктор Володимирович тільки що у своєму спілкуванні з журналістами сказав, що не треба говорити про рейтинги, а треба говорити про те, як живе сьогодні український народ. Володимир Олександрович Зеленський просто розуміє, що головним його політичним опонентом в сучасній Україні є Віктор Володимирович Медведчук, який має чітку позицію, чітку програму, напрацювання і бачення розвитку України як самостійної незалежної суверенної держави. Такого стратегічного мислення немає у теперішньої провладної команди. Зеленський, працюючи президентом два роки, фактично ще не став президентом України, але йому подобається бути президентом України. Він не хоче втратити крісло президента. От він і розв'язав, замість того, щоб використовувати потенціал всіх політичних сил для розвитку України, боротьбу з опозицією. І головний його опонент сьогодні – це ОПЗЖ і голова політради Віктор Медведчук. Наша програма відповідає інтересам і потребам українського народу. Якщо взяти ринок землі, то ми казали, що не треба порушувати Конституцію, треба чітко йти за нею і радитися з народом – як український народ скаже, так і буде. Після того, як відкрили ринок землі, 65% громадян України не підтримує цей ринок, а за закритою соціологією, яку проводив ОП для себе, 57,9% не підтримують ринок землі. 80% громадян виступають за те, щоб якнайшвидше вирішити мирним шляхом питання збройного конфлікту на Донбасі. Президент цього не робить. А навпаки, шукають шляхи, як цього не робити. На одній із програм я почув слова одного з "видатних" дипломатів України, який сказав, що Мінські угоди не є міжнародно-правовим актом, і його не обов'язково виконувати. Як можуть такі дипломати працювати в МЗС, в ОП, коли вони своїми заявами шкодять українській державі? Як можна тримати на посаді секретаря РНБО людину, яка відчула смак інструментарію РНБО і яка працює проти чинної влади та чинного президента. До президента є багато запитань і претензій за його роботу. Президент їде з візитом до Німеччини, а йому навздогін говорять, що керівник цієї держави винуватий в тому, що Україна втратила Крим. Власне, Володимир Зеленський, розв'язавши боротьбу проти опозиції, повинен зрозуміти, що головний ворог, який бореться проти нього, перебуває в його команді.

Юрій Загородній

Оригінал – на сайті 112ua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.