Єрмак став токсичним і для Москви, і для Вашингтона

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак Сегодня

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак всіма силами намагається поліпшити свій імідж в американській столиці. Однак судячи з того, що Штати раніше скасували візит "сірого кардинала" до Вашингтона, а держсекретар Блінкен недвозначно повідомив Зеленському про неприпустимість дій ОП, спрямованих на згортання реформ, Адміністрація Байдена вже вирішила – з Єрмаком вона працювати не буде. Спроба глави ОП підіграти Джуліані й Трампу та потопити Байдена напередодні виборів зробила його супертоксичним у Вашингтоні.

А останній скандал із підміною Єрмаком суті розмови Зеленського і Байдена в релізі ОП викликав гнів американців. Настільки лютий, що Вашингтон змусив ОП офіційно визнати свою "неточність", чого раніше ніколи не було.

Не люблять Єрмака і в європейських столицях, підозрюючи у зв'язках із Москвою. При цьому і в Москві не бажають вести переговори з главою Офісу Зеленського.

В Україні Єрмак огорнув Зеленського в міцний кокон, перебравши на себе кермо влади державою. "Радіо Свобода", медіа, що фінансується Держдепом, зазначає, що Єрмак "володіє політичною владою, що виходить далеко за рамки його повноважень, включаючи по суті керівництво зовнішньою політикою з Росією та США". І додає, що глава ОП став по суті "номер 2 після президента", хоча, згідно з Конституцією України, другою людиною є спікер парламенту, а третьою – прем'єр-міністр. А у нас виходить, що людина, яку ніхто не обирав і за яку не голосував парламент, диктує волю 40 мільйонам українців. До того ж ця людина могла б давно сидіти за ґратами.

Колишній соратник Зеленського, народний депутат Гео Лерос раніше опублікував плівки, на яких зафіксовано, як брат Єрмака торгує державними посадами, прикриваючись впливом глави ОП.

При цьому вся діяльність Єрмака – провальна для Зеленського. Єрмак веде переговори України з Кремлем про припинення бойових дій на сході України, в результаті яких загинуло понад 13 тисяч осіб. Ці переговори він провалив, і до миру Україні далеко.

Єрмак переконав Зеленського в тому, що зможе організувати візит до США і налагодити відносини з адміністрацією Байдена. Однак зробити цього не зміг. Візит, який орієнтовно запланований на липень, став результатом особистого прохання Зеленського, озвученого Байдену в телефонній розмові. При чому, Білий дім ігнорував Зеленського, за словами аналітиків і колишніх посадових осіб, через розчарування з приводу реформ, за якими й стоїть тінь Єрмака.

Таким чином, Зеленський зараз оточив себе людьми, які ведуть його на лаву підсудних, а країну поставлять на коліна. Прем'єр-міністр – маріонетка найвпливовішого олігарха України, а глава Офісу президента – корупціонер і настільки токсичний, що з ним не хочуть вести переговори ні у Вашингтоні, ні в Москві. Через це заблоковано питання миру на Донбасі, а відносини зі США, важливим союзником, натягнуті та неефективні. Все, що залишається Зеленському – випрошувати кредити та вакцину, обіцяючи зовнішнім управителям продати землю.

Управляти величезною державою – це не жарти для "Кварталу". Тут потрібні професіонали, яких у Зеленського немає.

Ігор Вальський

Оригінал – на сайті newsoneua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.