Є невтішна новина для всіх: Буде жорсткий контроль доходів?

Сергій Морозов
Сергій Морозов

Блогер

Фото з відкритих джерел

Ще недавно я розповідав про податкову амністію і про штраф у 85 тисяч за гроші на карту. Все це мало вплинути на свідомість людей і ті своєю чергою почали б декларувати своє добро. І ось в продовженні цієї теми, є не втішна новина для всіх нас. Давайте про це детальніше.

В Україні Кабінет Міністрів розробляє нові правила контролю доходів і витрат платників податків. Ті, хто заробляє в тіні, змушені будуть відповідати за свої порушення перед податковою. І все це нібито тому що, в Україні рівень тіньової економіки один із найвищих в Європі.

На думку нашої влади за роки незалежності в українців накопичилися зароблені активи, за які люди податки не сплатили. І як я вже говорив раніше, з 1 вересня 2021-го ці активи можна буде узаконити за допомогою податкової амністії. І ті, хто такою можливістю не скористається, повинні будуть відповідати перед податковою. Мені, якщо просто, смішно. Вони там що, вважають всіх мало не тіньовими мільйонерами?

Так от, щоб посилити контроль, у Верховній Раді прямо в закон про податкову амністію прописали зобов'язання для Кабінету Міністрів розробити нові методи податкового контролю. Мінфін вже готує законопроєкт. І доручення вже є в законі, так би мовити, про непрямі методи податкового контролю. Непрямі методи контролю – це спосіб визначення достатку українців, за винятком того, що вони офіційно вказують.

То як же контролюватимуть наші доходи?! Будуть відстежувати великі покупки на суму, яка значно відрізняється від офіційного доходу. Так само будуть зобов'язувати продавців вказувати про ці ж великі покупки своїх покупців. Ще будуть оцінювати наш майновий стан на предмет житла, автомобіля тощо. І найцікавіше, як на мене, це буде зобов'язання банків повідомляти про своїх клієнтів, у яких перекази по рахунку значно перевищують підтверджений дохід.

Прикладом жорсткого контролю хочуть взяти практику США. Там вибірково проводять посилену перевірку будь-якого з платників податків. Якщо тим, хто контролює, здасться, що громадянин не заплатив податки з якогось зі своїх доходів, доводити свою правоту доведеться самостійно. У цьому випадку не працює принцип невинності. А покарання за несплату податків – аж до кримінального.

Особисто мене лякає перспектива божевільного суспільства, яке лізе в особисті справи кожної людини. Адже в штатах всі один на одного стукають і лізуть туди, куди їм лізти б не варто було. Ось приклад одного відео, де жінка вважала за свій обов'язок просто забрати чужу пошту. Ви тільки уявіть, що б ви зробили, якби вашу посилку так хтось спробував забрати).

Так що ж робити, якщо є незадекларований дохід? Ну як нам вже радили, це бігти та декларувати все, або будуть притягувати до відповідальності. Але важливо не декларувати сам дохід, а потрібно легалізувати джерело доходу. Тільки це дозволить захиститися від усіх можливих перевірок. Адже з часом фінансовий моніторинг посилює не тільки податкова, а й банки. В один прекрасний момент ті, хто отримує зарплату в тіні, не зможуть розпоряджатися такими грошима.

Але у мене питання, чи не хочуть все це наші чиновники почати із самих себе? Або людей взагалі за лохів тримають? Особисто я не проти платити податки, тільки тоді, коли наша влада почне сама жити за законом і створить нормальні умови для людей. Коли у пенсіонерів буде гідна старість, коли інваліди й ті, хто доглядає за ними, будуть нормально підтримуватися державою, коли люди не будуть віддавати останнє, щоб хоч якось вижити. Перераховувати все це можна дуже довго. Перерахувати все це можете ви й самі у коментарях.

Сергій Морозов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.