Якщо Зеленський хоче домовитися з Росією про збільшення транзиту газу, йому доведеться просити Медведчука вести переговори

Владислав Мулик
Владислав Мулик

Конфліктолог, офіцер СБУ в запасі

Медведчук
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Про це пише Владислав Мулик на своїй сторінці у Facebook.

Ні Кремль, ні "Газпром" не будуть вести переговори із Зеленським. Якщо наша влада хоче домовитися з РФ, їй доведеться попросити Медведчука про це. У нього є такий досвід, і з ним російське керівництво розмовляти буде.

Зеленський запропонував "Газпрому" знижку на транзит російського газу через територію України в 50% понад контракту. У Росії поки офіційно не коментують цю заяву. А ось російські експерти вже дали зрозуміти – "Газпром" не погодиться з низки причин. Найголовніша з яких – із Зеленським у Росії працювати не мають наміру. Водночас для України збільшення обсягів транзиту економічно вигідно, і якщо Зеленський так зацікавлений в цій угоді з "Газпромом", у нього тільки один шлях – припинити переслідування Віктора Медведчука і доручити ці переговори йому. Раніше Медведчук вже успішно домовився з керівництвом "Газпрому" і РФ про знижку на газ для України. І якби тоді Зеленський скористався результатами роботи Медведчука, зараз Україна б купувала у Росії газ по 175 доларів, а не по 1000 в Європі. І зараз Зеленський знову опинився перед вибором – отримати шиш чи цього разу прислухатися до Медведчука на благо України.

Особисто із Зеленським і його урядом Росія контактувати не бажає. Згадайте недавню статтю Дмитра Медведєва, в якій він розповідає, чому Росія не бажає мати справи з нинішнім керівництвом України. Ця стаття була написана не для російського читача. Це стаття для офіційних Києва, Брюсселя та провідних європейських столиць. Медведєв дав зрозуміти Україні та Європі, що ні Київ, ні Брюссель не змусять Росію співпрацювати із Зеленським. Медведєв прямим текстом каже – відновлення відносин між країнами можливе тільки після зміни влади в Україні. Прямий натяк на ОПЗЖ і Медведчука. Сьогодні тільки вони виступають за відновлення співпраці з РФ. І Росія готова йти назустріч Медведчуку, оскільки бачить в ньому людину справи.

Зеленський же наївно покладається на Європу, однак, як ми вже побачили, Росія успішно подолала опір по "Північному потоку-2" і може диктувати умови на газовому ринку. Ситуація на якому зараз ідеальна для Росії. Ціни на піку, вони не впадуть і навесні.

Раніше Україна намагалася зберегти транзит тільки погрозами та звинуваченнями. Тепер до неї нарешті дійшло, що треба конкурувати за транзит. З боку Зеленського, який ще недавно називав російський газ "брудним", такий розворот має смішний і безглуздий вигляд. У Росії, напевно, посміюються з нього. Але з Медведчуком Москва працювати готова.

Володимире Олександровичу, що для вас важливіше – власне его чи інтереси країни? Якщо перше, тоді все зрозуміло, але якщо раптом друге – пора йти миритися з Медведчуком. Інакше справи не буде.

Владислав Мулик

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.