Як вакцинують українських заробітчан в Польщі, або Як потрапити у "світ білих людей"

СТРАНА.UA
СТРАНА.UA

Українське інтернет-видання

Українців, які їдуть на заробітки до Польщі примусово вакцинують прямо на кордоні Страна.ua
Українські заробітчани скаржаться, що в Польщі їх вакцинують мало не примусово. Однак у прикордонній службі Польщі цю інформацію спростовують. Що відбувається з вакцинацією українських заробітчан у Польщі?
 
Про це пише Страна.ua.

У Польщі українських заробітчан почали вакцинувати прямо на кордоні.

Для цього відкрили спеціальні мобільні пункти вакцинації біля пунктів пропуску "Медика-Шегині", "Гребенне-Рава-Руська" та "Дорогуськ-Ягодин". У пункті пропуску "Корчова-Краковець" кабінку для щеплень поставили в пункті обслуговування пасажирів "Замехув" за 30 км від кордону.

Щеплення, переконують поляки, добровільне, але тих, хто не згоден вакцинуватися, чекає самоізоляція (якщо не робити тест).

Сама вакцина безкоштовна, платити потрібно тільки за тест - 130 злотих (близько 1 тис. грн), який в будь-якому випадку потрібно робити після перетину кордону, щоб не проходити карантин.

У центрі "Медик", який організував пункти вакцинації на кордоні, "Стране" повідомили, що там можна зробити щеплення, зареєстрованими в ЄС - Pfizer, AstraZeneca, Moderna і Janssen (Johnson & Johnson).

Другу дозу вакцини згодом можна отримати в будь-якому місці, не прив'язуючись до місця першої вакцинації.

Новини за темою: Чи можна друге щеплення від COVID-19 робити вакциною іншого виробника?

За словами польських медиків, за відсутності черг процес вакцинації однієї людини в такому пункті займе 30-40 хвилин: близько 15 хвилин на тест і ще 15 - на заповнення анкети, отримання електронного направлення та вакцинації.

Національний фонд здоров'я Польщі компенсує медикам витрати на "щеплення заробітчан" - 62 злотих (близько 460 грн) за вакцинованого.

Крім тих, хто їде до Польщі на роботу, зробити щеплення зможуть студенти. Тих, хто їде з інших причин, не будуть вакцинувати.

Також українці в Польщі можуть прищепитися на загальних підставах - вже в самій країні.

У МОЗ Польщі кажуть, що для вакцинації в Польщі (не на кордоні) іноземець, як і громадянин Польщі, повинен пройти спеціальну процедуру. Вона передбачає розмову з лікарем першого контакту, який повинен виписати е-направлення на щеплення.

"Тобто в разі ускладнення, влада і країна залишиться "не при справах". Мовляв це був твій вибір. Я не думаю, що люди повністю убезпечені при такому виборі. 15 хвилин під оглядом лікаря - напевно, це жарт. Тим більше, люди їдуть працювати, і нелегко", - говорить нам Світлана Тополіна, що живе в Польщі.

І поки особливого ажіотажу серед українців щеплення в Польщі не викликало - на кордоні нам сказали, що в пунктах вакцинації немає черг. Хоча наші джерела в прикордонній службі припускають, що вже найближчим часом, в розпал сезонних робіт і з напливом заробітчан (липень-серпень) черги можуть сильно зрости - вакцинація може уповільнити проходження кордону.

Новини за темою: COVID-сертифікат ЄС: Все, що потрібно знати, плануючи подорож за кордон

До речі, самі заробітчани розповідають, що вакцинують мало не примусово.

"Друзі їхали 10 червня на заробітки автобусом, на кордоні в "Шегині" прикордонники зайшли в салон і буквально наказали всім прищепитися. Одній жінці після процедури стало погано", - розповів нам львів'янин Олег Гулей.

У прикордонній службі Польщі в бесіді з "Страною" спростували інформацію про примусову вакцинацію.

"Все відбувається тільки за згодою громадянина", - сказали нам.

Так всередині виглядає мобільний пункт вакцинації на кордоні з Польщею Укрінформ

Багато поляків раді, що заробітчан вакцинують.

"Це дуже хороша новина ще й тому, що значна частина цих працівників в Україні не наважилася б добровільно вакцинуватися. А так змушені", - пише в Facebook Костянтин Чавага - власник фірми в Польщі, де трудяться українці. 

А ось серед заробітчан - неоднозначні думки про вакцинацію на кордоні.

"Двоїсте відчуття. Неначе хороша справа, але ми як прокажені, яких треба відмити перед допуском до білих людей", - нарікає в бесіді з нами львів'янин Тарас Гривул.

"Я рада такій можливості, і польській вакцині більше довіряю, ніж українській. Тому буду прищеплюватися", - сказала нам тернополянка Галина Сенишин, яка в липні збирається на "ягоди" до Польщі. 

За опитуванням агентства працевлаштування Gremi Personal, 55% українців, які найближчим часом збираються до Польщі, мають намір там вакцинуватися.

Олександра Харченко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.