Як світова економіка опинилась на межі кризи через китайського забудовника

Олександр Гончаров
Олександр Гончаров

Засновник "Київського фондового центру"

Криза
Трейдери, що працюють на майданчику Нью-Йоркської фондової біржі EPA-EFE

Найбільший забудовник в Китаї China Evergrande Group опинився на межі дефолту. Банкрутство компанії може викликати ефект доміно на ринку нерухомості Китаю.

Про це пише Олександр Гончаров на своїй сторінці в Facebook.

Дивно? Неймовірно? Такого не може бути?! А от і може, навіть вже сталося: з понеділка ринок акцій США практично весь в червоній зоні – в середньому на 4% падають банки, нафтянка і навіть американські бігтехи, і схоже все валиться на 10%+.

Головна загроза - ефект доміно, особливо для ринків, що розвиваються.

І що тепер? У найбільшого китайського забудовника China Evergrande колосальні проблеми з ліквідністю: затримує виплати за банківськими кредитами і позиками, за платежами постачальникам та інвесторам, нарешті, став погашати борги перед власниками інвестпродуктів нерухомістю. Ну, а загальний обсяг заборгованості Evergrande досяг просто космічних розмірів – 313 млрд дол. США!

Ця важка ситуація поки не вирішується - немає ні пропозицій про допомогу з боку китайської влади, немає ні умов про реструктуризацію корпоративного боргу China Evergrande.

Новини за темою: Уроки історії: П'ять головних причин, чому планова економіка не працює

Провідні аналітики Заходу впевнені, що дефолт цього найбільшого китайського забудовника неминучий, а найстрашніші і нещадні наслідки краху Evergrande важко недооцінити. І в цьому зв'язку примітний той факт, що китайці для реструктуризації боргу свого гіганта запросили тих же фахівців, які в США займалися борговими проблемами американського інвестбанку Lehman Brothers (так-так, того самого, з краху якого і вибухнула в 2008 році світова фінансова криза).

Думаю, вже зайве пояснювати, наскільки постраждав український бізнес, коли тільки на новинах з Китаю минулого тижня ціни на залізну руду впали майже на 20%! Обережно припущу, що і нашим будівельним і девелоперським компаніям буде досить важко вирішити очікувані проблеми у зв'язку з хвилюваннями на ринку нерухомості. А це ще тісно пов'язано з нашим кредитним ринком, причому боргові проблеми там вже помітні і лякають не тільки банкірів.

Словом, і українській владі, і нашим пересічним громадянам слід, м'яко кажучи, чекати великого нервування. Без цього вже ніяк, і потім не кажіть, що вас я не попереджав.

Олександр Гончаров

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.