Як буде діяти НАТО у разі військового зіткнення з Росією

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Фото з відкритих джерел
Автор американського видання із захопленням розповідає про взаємодію різних родів військ НАТО, не приховуючи, що противником буде Росія.

Про це пише The National Interest.

Один з одним розмовляють не тільки натовські командири та солдати, а і їх системи озброєння.

Якщо США несподівано будуть втягнуті в повномасштабну війну з Росією на європейському континенті, керівництво Пентагону напевно постарається негайно задіяти весь натовський арсенал.

Наприклад, польські F-35 можуть виявити рухливі цілі, такі як російські кораблі в Балтійському морі, і миттєво передати координати американському есмінцю, щоб той здійснив пуски протикорабельних ракет. Можливо, польські F-35 будуть діяти спільно з данськими та норвезькими F-35, а їх льотчики будуть керувати зі своїх кабін передовими безпілотниками. Один із таких дронів може виявити російські засоби ППО поблизу українського кордону. У цьому випадку F-35, включений в загальну систему передачі даних, зможе швидко передати дані про ціль підрозділам Сухопутних військ США, які мають на озброєнні високоточну керовану зброю великої дальності. Саме такий сценарій ведення війни розробили в Пентагоні та в НАТО.

При веденні бойових дій такого роду треба буде повною мірою задіяти нові мережеві технології, штучний інтелект і комп'ютерну автоматизацію, щоб забезпечити розосереджені, але добре озброєні війська союзників мережевим зв'язком для розпізнавання цілей, ведення вогню із застосуванням зброї великої дальності та обміну оперативною інформацією в умовах серйозних загроз.

Новини за темою: НАТО проти Росії: Чи зможуть війська Альянсу за три дні захопити Калінінград?

Такі завдання вимагають розширення пентагонівської програми міжвидового спільного командування й управління у всіх доменах із підключенням до неї союзників по НАТО. Її учасники називають таку концепцію "місією партнерського середовища". Її можна назвати головною тактичною метою сучасної війни, де основну роль відіграє інформація.

"Ми маємо намір вирішити завдання із синхронного синтезу даних у різних сферах. Тому ми маємо намір об'єднати дублюючі мережі та системи партнерів, і інтегрувати стратегічні й тактичні системи", - сказала директорка підрозділу управління, зв'язку та кібероперацій Індо-Тихоокеанського командування збройних сил США бригадний генерал Жаклін Браун (Jacqueline Brown), виступаючи на вебінарі під назвою "Забезпечити партнерське середовище в умовах ненадійних мереж та інфраструктури".

Мета всіх цих зусиль полягає в тому, щоб взяти багатодоменну сумісність, яка швидко розширюється і підключити до неї партнерів. Багато що можна зробити шляхом використання високошвидкісної обробки даних за допомогою штучного інтелекту. Це дозволить збирати, аналізувати та інтегрувати різноманітні масиви інформації.

Новини за темою: Війни майбутнього: Загрози і перспективи штучного інтелекту в сфері озброєнь

"У нас велика кількість джерел інформації, які допомагають нам розуміти оперативну обстановку. Але якщо відверто, ділитися цією інформацією як і раніше важко", - розповів на вебінарі заступник начальника штабу зі стратегії та інтеграції бригадний генерал Джеффрі Валенція (Jeffrey Valenzia).

В основному це належить до швидкості передачі інформації та до широко обговорюваних термінів передачі даних "від датчика стрілку". Американське військове командування називає це "швидкістю актуальності", розповів учасник обговорення з компанії військово-промислового комплексу США "Рейтеон".

"Рейтеон" доводиться від однієї кінцевої точки до іншої враховувати вбудований в систему і допустимий час очікування, так що іноді приймати рішення доводиться дуже швидко. Якщо час очікування невеликий, робити це приховано дуже складно, оскільки забезпечення скритності вимагає додаткового часу затримки", - сказав Ед Конклін (Ed Conklin), що працює в "Рейтеон" директором з технологій в підрозділі розвідки, космосу та передових концепцій.

За його словами, для скорочення часу затримки важливо знайти технічні засоби для сполучення різних вузлів і налагодження взаємодії між ними. Це допомагає направляти потрібні дані в потрібне місце в потрібний час.

"Головне - організувати всю систему, або екосистему, що реалізується в рамках місії партнерського середовища, щоб вона відповідала всім вимогам за часом запізнювання на різних рівнях даних. Розв'язанням цієї проблеми займається "Рейтеон", - сказав Конклін.

Кріс Осборн

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.