Виплата пенсій на банківські картки: Чому план Мінсоцполітики відірваний від реальності

Микола Спірідонов
Микола Спірідонов

Політолог

Чи буде підвищення пенсій
Більше третини українських пенсіонерів щомісяця отримують менше 2000 грн З відкритих джерел

Міністерство соціальної політики України погрожує до вересня примусово перевести майже всіх пенсіонерів на банківські картки.

Про це пише Микола Спиридонов на своїй сторінці в Facebook.

Поясню на пальцях, чому це погано:

  1. Далеко не у всіх селах досі є навіть банкомати, не кажучи вже про банківські відділення. Відповідно, використовувати гроші, отримані на картку, буде для людей похилого віку проблематично. Також, аж ніяк не у всіх в Україні є інтернет, що теж ускладнює використання банківської системи.
  2. Багато пенсіонерів (особливо вікової категорії 70+) не вміють користуватися картками. Відповідно, вони будуть "зажовуватися", губитися тощо.
  3. Пенсіонери стануть легкою здобиччю для шахраїв, які крадуть їхні гроші з карток. Зрозуміло, що грошей у пенсіонерів мало, але самих пенсіонерів багато і часто вони юридично беззахисні (не вміють себе захистити).
  4. Ковід. В умовах пандемії, кожного місяця їздити до райцентру буде особливо небезпечно. Та й не всі пенсіонери на це здатні фізично.
  5. Листоноші втратять свою актуальність і поповнять ряди безробітних.

Новини за темою: Пенсійна реформа: Чому накопичувальна система не спрацює

Загалом, якщо цю ініціативу ще можна обговорювати по відношенню до міст, то по відношенню до літніх жителів сіл і селищ це - очевидне знущання. Дуже сподіваюся, що мої аргументи будуть почуті і до практичної реалізації абсурдного в наших реаліях рішення міністерства справа не дійде.

Микола Спиридонов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.