Віктор Медведчук: Я продовжу виступати проти курсу президента Зеленського, який веде Україну в нікуди

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук під час судового засідання 112ua.tv

Коментар голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука після рішення Київського апеляційного суду залишити чинним рішення Печерського райсуду Києва про продовження йому запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту

Мені здається, ми зараз у суді почули не правове рішення, а виключно політичне. Це якщо говорити загалом, не переходячи якісь грані дозволеності, то це виключно політичне рішення.

Ви знаєте, я колись у радянські часи працював адвокатом, потім займався політичною діяльністю, громадською. Й ось у мене завжди була величезна повага до судової влади. Я хочу сказати, що я своїм поглядам не зрадив. І наша партія, і фракція в парламенті, яка є другою за величиною, і партія посіла друге місце на виборах, більше за інших присутніх депутатів завжди захищала і захищає незалежність судової влади. І я вам хочу сказати, що я сьогодні ще раз переконався в тому, що цю діяльність – не роботу, а діяльність із захисту судової влади щодо формування статусу її незалежності - ми повинні продовжити. Ми боремося проти впливу зовнішнього управління на суди і судову владу, ми виступали категорично проти внесення змін до ВККС, до Вищої ради правосуддя, де іноземці гратимуть ключову роль. Ми виступали проти скорочення чисельності Верховного суду України, ми захищали Конституційний суд України, і будемо продовжувати це робити, тому що сьогоднішнє рішення вкотре демонструє, наскільки важлива незалежність влади, незалежність судової влади як третьої гілки влади від зовнішнього управління, а й незалежність судової влади від інших гілок влади.

У цьому випадку, коли я говорю про політичне рішення, я розумію, що це тиск влади, який очолюється особисто президентом України, починаючи з моменту його погроз 2019 року по сьогоднішній день, тривають фальсифікації, фабрикації, як я вже говорив, кримінальних справ СБУ, триває вся ця "діяльність" щодо боротьби з опозицією. Зробити все для того, щоб закрити рот опозиції, зробити все для того, щоб відвернути увагу людей від тих проблем, які існують у країні: встановлення миру, зростання тарифів, зростання заборгованостей із зарплат, зростання на сьогоднішній день безробітних тощо. Ось для того, щоб відвернути увагу від цього, потрібні суди, потрібно притягати до кримінальної відповідальності опозицію, треба робити все для того, щоб люди в своєму інформаційному порядку жили зовсім іншим.

Тому я ще раз хочу підкреслити, що завдання нашої партії - боротися за незалежність судової влади від впливу як внутрішнього, так і зовнішнього.

В опозиції є план, як змінити ситуацію на краще, і країна повинна розвиватися по-іншому. І коли ми говоримо про судову владу, я вам хочу відповісти: на сьогоднішній день судова влада, в цьому випадку і суд першої інстанції, слідчий суддя Печерського району, і Апеляційний суд повинні були розглянути зв'язок між тяжкими звинуваченнями, звинуваченнями в скоєнні особливо тяжких злочинів і доведеністю матеріалів підозри. Тому що статті, які дуже гучні, я вже говорив, за цими статтями - порожнеча, суцільна порожнеча. Тому що немає ознак злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу, немає виконання тих вимог, які пред'являються Кримінально-процесуальним кодексом і Конституцією до допустимості цих доказів. Таких доказів обвинувачення сьогодні не має, саме доказів, які б підтверджували ту підозру, яку підписано генеральним прокурором у звинуваченні у тяжких злочинах. І попри це обирається запобіжний захід. Але якщо немає доказів, які підтверджують матеріали підозри, то про який запобіжний захід може йтися? Й ось сьогодні ми бачимо цей результат, коли необґрунтовані звинувачення перетворюються на необґрунтоване застосування запобіжного заходу, який ще, до речі, продовжується.

Окреме питання - чому справу розслідує СБУ, а не ДБР. Вони не можуть цього пояснити, тому що СБУ як неуповноважений орган і слідчі та інші посадові особи СБУ як неуповноважені посадові особи не мали права мати відношення до цієї справи після 11 березня. 11 березня було зареєстровано кримінальну справу стосовно мене і мого колеги, народного депутата Тараса Козака. І після того, як це було внесено до ЄРДР генеральним прокурором, слідство, як це прямо сказано в ч. 5 ст. 36, Кримінально-процесуального кодексу могло вестися тільки, залежно від обвинувачення, або НАБУ, або ДБР. Ні СБУ, ні поліція не мали ніякого відношення і не можуть мати відношення до розслідування, в тому числі і прокуратура. Однак це грубо порушувалося протягом півтора місяця. Тобто коли збиралися незаконні оперативно-розшукові заходи та інформація, отримана ними, коли призначалися експертизи неуповноваженими посадовими особами. Тобто вони зібрали всю так звану "доказову базу" на 26 квітня. Ну а ви знаєте про те, що підозра була вже готова 11 травня. Ось вистачило 14 днів для того, щоб це оформити прокуратурі і винести як звинувачення, як підозру мені і моєму колезі.

Я вважаю, що таким чином влада просто прикриває свої провали. Ті провали, які ми чуємо, знаємо, відчуваємо і розуміємо кожен день. Це відсутність миру, це зростання комунальних витрат, це рівень життя в цілому, рівень доходів. І наближення осені ще більш гостро зафіксує всі ці численні проблеми в соціальній і в економічній сфері.

Як мету влада обрала мене і Тараса Козака. Це їхній вибір. Я вважаю, що наші депутати всі наші депутати, і у фракції, і в партії, - це люди, які прийшли для того, щоб відстоювати інтереси виборців. А те, що робить влада – ну, вона відверто, відкрито, не ховаючись, написала в матеріалах підозри, що Медведчук виступає проти чинного курсу і політики президента Зеленського. Я підтверджую. Ось у цій частині я категорично підтверджую: так, я виступаю проти курсу президента Зеленського, який веде Україну в нікуди. Я виступаю проти дій влади, очолюваної Зеленським, який перетворив із країни бідної за Порошенка на країну злиденну, і з кожним днем ми все більше відчуваємо ці соціальні та економічні проблеми в нашому житті і відчуватимемо далі.

Поки ми бачимо, що сторона звинувачення не дозволяє ознайомитися з усіма документами. Слідство це робить спеціально, але я думаю, що більше немає з чим і знайомитися. Тому що ось сьогодні адвокати говорили, що вчора мені пред'явили список свідків, з ким я не можу спілкуватися, нібито вони вже допитані як свідки. Я в цьому дуже сумніваюся, і сьогодні з цього приводу говорили адвокати, але я вам більше скажу: я нікого з них не знаю. Свідки це чого, скажіть? Чого вони свідки? Я знаю одне прізвище, Едуард Ставицький, який був колись міністром. Я з ним зустрічався в своєму житті один раз або двічі. Ось свідки чого, якщо цих людей я не знаю? Свідки якого звинувачення? Свідки у якій справі? Свідки, які що можуть розповісти про мене, про мого колегу, народного депутата Тараса Козака або взагалі пролити світло на обставини, пов'язані з цією кримінальною справою, яка не має жодних реальних, об'єктивних доказів та аргументів для того, щоб узагалі говорити про будь-яке звинувачення?

Я думаю, що головне завдання влади - це залякати. Залякати загрозою незаконного кримінального переслідування та політичними репресіями. Вона це робить спеціально. І те, що сьогодні розслідується кримінальна справа, і те, що пред'явлені необґрунтовані і незаконні звинувачення, які інкримінуються, і те, що я перебуваю сьогодні в межах запобіжного заходу під домашнім арештом, – це все залякати мене, тим самим залякати партію і народних депутатів. Я вам хочу сказати: ні я, ні народні депутати цього не злякалися і не злякаються. Я, власне, думаю, вони самі можуть це підтвердити, ось тут присутня половина фракції, яка сьогодні в Києві і прийшла підтримати мене та підтримати авторитет нашої партії.

Обов'язково всі ці дії буде оскаржено. Ми будемо оскаржувати і підозри, ми будемо звертатися і щодо питання зміни запобіжного заходу. Ніхто не збирається зупинятися. Я сказав під цією будівлею минулого разу, десять днів тому, що це черговий етап боротьби. Ця боротьба триває, вона триватиме до торжества об'єктивності і реальної дії наших законів.

Віктор Медведчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.