Віктор Медведчук у своїй статті ясно розповів, якою має бути ефективна державність

Денис Жарких
Денис Жарких

Медійник, письменник, політолог

Тільки "Опозиційна платформа - За життя" гідно вшанувала 80-ту річницю початку Великої Вітчизняної Війни 112.ua

Про це пише Денис Жарких на своїй сторінці в Facebook.

На розумний/дурень розрахуйсь!

Просто одкровення якесь, так багато колег, яких вважав адекватними, раптом почали валяти дурня, зображати із себе, типу, лібералів, і все таке. Тут або мої дорогі колеги валяють дурня, лукавлять, або дійсно дуже низького інтелекту, що шкода. Простіше сказати, або брешуть, або туплять.

Отже, про Крюкову. А при чому тут вона взагалі? Яка різниця, які слова вона написала, які прибрала, які у неї проблеми з особистістю і зовнішністю? Все ж простіше - все почалося зі статті Путіна. Ось з цього треба починати, а не з амбітної журналістки, яка написала/опублікувала відповідь.

Отже, далі написано для тих, хто не бреше і не тупить. Путін звернувся своєю статтею, в першу чергу, до українців. Мовляв, хлопці, "земля у вас багата, порядку зовсім немає". А тому, міркує далі Путін, тим, хто творить цей бардак, стільки землі не треба, та й не гідні вони такої великої та багатої країни. І веде далі: давайте землі назад, тим більше, що ми з вами один народ, заживемо дружно, мабуть, не образимо. Ось короткий виклад основних думок статті.

Подібне звернення історичне, оскільки таке трапляється нечасто. Останній раз приблизно сто років тому щось таке говорив Ленін, а більше ніж триста років тому - Олексій Михайлович Романов у листуванні з Богданом Хмельницьким. І обидва рази процеси пройшли успішно, що для Романова, що для Леніна. Тобто, був певний історичний перелом, який призвів до певних наслідків. І в цьому процесі з боку України були й ті, хто однозначно виграв, і ті, хто однозначно програв. Були й ті, кому це все було якось фіолетово.

І ось Путін запускає новий історичний процес. Все, вже сталося, назад не запхнеш. І, увага на екран, варіанти відповідей (сильно відредаговано за формою, але не за змістом):

  1. Не треба, у нас все добре.
  2. Дуже добре, будемо жити разом.
  3. У нас дійсно погано, але не настільки. Спасибі за участь, спробуємо впоратися самі.

Цілком зрозуміло, що сучасна українська влада Зеленського, як і колишня влада Порошенка, обирають перший варіант. Це природно, у них все добре. Але до них і не зверталися.

Вибір другого варіанту означає зраду української державності. Цей вибір Україна вже робила не раз. Тому сто років тому його підсолодили союзною республікою і (барабанний дріб!) українізацією. І в цьому питанні довелося наїхати (вже тоді) на права місцевих росіян, євреїв, німців, поляків, болгар, румунів і ще із сотню етносів. Український націоналізм вихований не стільки в схронах УПА, скільки в кабінетах української партноменклатури, багато з яких не були навіть етнічними українцями. Але я це до того, що Фаріон і Ніцой цілком собі можуть існувати й у разі, коли Україна втратить державність, українізація ж нікуди не дінеться.

Ну, і третю відповідь можуть вибрати тільки розумні люди. Жити разом - це серйозно, потрібно подумати, добре обговорити, і, головне, не накоїти дурниць, як відмовою, так і згодою.

І все це стало тестом на інтелект. Зазначу статтю Віктора Медведчука і пост Михайла Міщишина, які копнули глибоко, і показали обсяг процесів, що відбуваються в українській державності та суспільстві. Я говорю про третій варіант відповіді.

А ось пані Крюкова вибрала перший варіант. Це говорить про те, що або вона вважає, що у нас все добре, тоді навіщо їй керувати опозиційним виданням, або вона не розуміє, що відбувається, тоді їй не треба керувати взагалі нічим. Ось на неї й кинулася маса читачів. А деякі мої колеги туплять/лукавлять: "А шо таке? Не чіпайте бідну дівчинку!". Так не в дівчинці справа.

Добре, ми слідом за Крюковою вибираємо перший варіант. Це варіант війни з Росією, а також репресії в бік мільйонів громадян, які (увага на екран) не вважають, що тут все добре, і що українська державність будується ефективно.

При цьому (цей абзац для тупих і СБУ) ніхто не вимагає вибирати другий варіант. Українська державність може бути й ефективна, якщо побудувати її по розуму. Але для цього потрібно її будувати, а не вихваляти, а при цьому руйнувати. Якщо керівництво країни буде неефективно управляти, то і державність закінчиться. Детальніше читайте у Медведчука, здорово написано.

Тому Крюкова може вибрати перший варіант, але тоді ми повинні нести відповідальність за все, що відбувається в Україні. А українська влада жодної відповідальності за те, що відбувається не несе, тільки бюджет пиляє (що традиційно). Чому вони крадуть, а ми повинні нести відповідальність? Це дуже тонкі питання, що вимагають дуже продуманого і делікатного підходу.

Тепер скажу простіше. Якщо вважаєш, що у нас ефективна влада, не треба йти в опозицію, а тим більше там командувати. Якщо зовнішні сили критикують твою країну, то захищати її потрібно, але дуже продумано, і на користь своїй країні, своєму народу, а не на користь влади й тих, хто країну мучить.

Все вищевикладене написано для тих, у кого є мізки, для тих, хто розуміє, які політичні процеси запущені, для тих, хто розуміє, перед яким реальним вибором стоїть Україна. А Крюкова та інші вже з цих списків викреслені, вони самі себе викреслили, а нам прикро. Але ж ми їх не втрачаємо, вони такі були завжди, просто проявилися.

Денис Жарких

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.