Віктор Медведчук: У нас є достатньо доказів, щоб розкрити всі фальсифікації і злочинні дії влади

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук під час брифінгу 20.07.21 112ua.tv

Коментар голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука перед початком слухання апеляції щодо запобіжного заходу

Я знаю, що є вимоги закону, ці вимоги закону мають бути виконані будь-якою з судових інстанцій, у тому числі і Київським апеляційним судом. Тому що було досить надано доказів під час розгляду питання про продовження запобіжного заходу в суді першої інстанції, було представлено документи, які отримано адвокатами, які здійснюють мій захист, для того щоб повністю спростувати ті докази, які було зібрано обвинуваченням і представлено прокуратурою в матеріалах підозри.

До того ж я хочу сказати, що сьогодні з урахуванням того, що закінчується п'ятий місяць розслідування справи, яку було зареєстровано 11 березня поточного року, так-от, протягом цих п'яти місяців слідство не надало доказів, які б підтверджували винуватість мою або винуватість мого колеги, народного депутата Тараса Козака.

А захист своєю чергою надав достатньо доказів, які спростовують всі аргументи, які було наведено і в матеріалах підозри, і в матеріалах клопотання про продовження запобіжного заходу. Я вважаю, що запобіжний захід у вигляді домашнього арешту щодо мене продовжено незаконно, без наявності підстав і, найголовніше, без наявності законних обставин, які б могли це зробити і покласти в основу того рішення, яке було ухвалено в суді першої інстанції.

Сьогодні, після закінчення п'яти місяців розслідування, я можу твердо стверджувати, що цю кримінальну справу було сфабриковано Службою безпеки України як розвиток тих вказівок, які вони отримали від пана Зеленського, президента України, його команди. Цю команду було дано ще в 2019 році, коли почалися незаконні дії щодо членів нашої фракції, партії в цілому, мене і багатьох моїх колег у вигляді незаконних оперативно-розшукових дій, про що неодноразово повідомлялося в ЗМІ. У подальшому почалися негласні оперативно-розшукові дії та слідчі дії в межах досудового розслідування, які незаконно проводилися Службою безпеки України. Саме СБУ, а не органом ДБР, що передбачено законом щодо народних депутатів. Безумовно, про все це буде сьогодні говоритися і мною, і адвокатами, які здійснюють мій захист, але картина є очевидною.

Очевидно, що кримінальну справу сфальсифіковано з однією метою: затулити рота опозиції, завдати удару по "Опозиційній платформі - За життя", зробити все для того, щоб ті, хто не згоден із курсом президента, закрили рот і припинили опозиційну діяльність. Саме це зазначено в матеріалах підозри, про те, що "Медведчук, який не згоден із курсом президента...", і далі за текстом. Тобто все це зроблено з однією метою. Це мета стратегічна, це мета, яку було призначено владою щодо мене, до мого колеги, точно так само, як і щодо всієї партії "Опозиційна платформа – За життя", - це завдати удару щодо опозиційних політиків. Я впевнений, що у них із цим нічого не вийде, тому що фальсифікація все одно стане очевидною, якщо не в сьогоднішньому судовому засіданні, то в подальшому, тому що є достатньо даних для того, щоб розкрити всі ці фальсифікації, всі порушення і всі незаконні та злочинні дії влади.

Я також хочу сказати, що й у суду першої інстанції, і сьогодні в Апеляційного суду є всі можливості розглянути цю справу та ухвалити, як ви вже запитували, законне й обґрунтоване рішення. І питання не в термінах, а питання в розгляді по суті. І найголовніше, щоб в процесі розгляду цієї справи по суті було повністю дотримано вимоги закону, і будь-яке рішення, яке ухвалюється як слідством, так і органами прокуратури, і судом, має бути обґрунтованим, об'єктивним та законним. Саме на це я розраховую, - я наголошую, не сподіваюся, а розраховую, - саме цього я та адвокати, як і партія в цілому, домагатимемося від правоохоронної системи і від судів.

Віктор Медведчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.