Віктор Медведчук: У країні криза, крах економіки, соціальної та гуманітарної сфери, і це справжня проблема

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук 112.ua

Суд отримав матеріали, як сказав голова, тільки тепер. Ви бачили кількість цих матеріалів, там уже близько 10 або 12 томів. Безумовно, їх треба вивчити, і я, безумовно, зацікавлений у тому, щоб матеріали було вивчено. Тому що в цих матеріалах є не тільки необґрунтовані безперспективні аргументи обвинувачення, прокуратури та слідства, але там є аргументи захисту, який сьогодні повноцінно проводить збір доказів, що підтверджують абсурдність тих тяжких звинувачень, які висунуті щодо мене і мого колеги Тараса Козака. Тому суд взяв час до 30 числа. Будемо сподіватися, що цього часу буде достатньо, щоб вивчити матеріали справи та прийняти об'єктивне, справедливе, а головне – законне судове рішення.

Цією справою влада намагається відвернути увагу від тих проблем, які існують. Справа Медведчука – це приватність. Вона стосується Медведчука, вона стосується партії, вона стосується того, що робив або робить Медведчук. А ось те, що відбувається в країні, те, що сьогодні криза і крах економіки, соціальної сфери, гуманітарної сфери, це дійсно проблема. Проблема в тому, скільки буде коштувати газ для населення, проблема в тому, коли буде мир на Донбасі, проблема в тому, що буде завтра з нашою економікою і соціальною сферою, де ми будемо брати гроші для виплати зарплат, коли й де ми будемо відкривати нові робочі місця, як люди восени зможуть оплачувати комунальні тарифи, які ростуть, і зростає заборгованість. Падіння ВВП триває вже другий рік.

І якщо порівнювати – я наведу такі цифри – якщо порівнювати два роки правління нової влади під керівництвом Зеленського, то тільки один показник я наведу, я їх можу навести дуже багато: ціни на газ для населення збільшилися з травня 2019 по червень 2021 року на 70%. Вдумайтеся. Ви пам'ятаєте, що ми говорили й що ви писали з приводу тарифної політики пана Порошенка? Так, ми всі були обурені, і справедливо, тому що ціни на газ не повинні були бути тими, які були. Сьогодні ці ціни зросли вже на 70%. Так, зараз літо, але прийде осінь, і необхідно буде більш інтенсивно користуватися такими послугами, тарифами, як газ, гаряче водопостачання, тепло і багато іншого, і ми знову зіткнемося, але вже з більш жахливими проблемами житлово-комунальних тарифів. Точно так, як і зростає сьогодні заборгованість за житлово-комунальними тарифами, вона зросла за ці два роки на 190%. Заборгованість із зарплати зросла на 12%. Це все свідчення того, що сьогодні робить і як керує країною влада під керівництвом Зеленського. Ось головні проблеми.

І проблема номер один – це встановлення миру. На заміну встановленню миру у нас триває насильницька українізація. Конституційний суд підтвердив дію закону Про статус української мови, який по-іншому і реально можна назвати як закон, спрямований проти російської мови, на дискримінацію російської мови. Це все робить влада, не розуміючи те, що її чекає, і які будуть наслідки. Чому вона це робить? Для того, щоб відвернути увагу від інших проблем, які вона нездатна і не може вирішити. І ось це відволікання уваги за допомогою різних піар-ходів. Ось тут одна з ланок ось цього ланцюга є, в тому числі незаконне кримінальне переслідування мене і мого колеги, а також незаконні кримінальні переслідування щодо членів нашої партії, і взагалі боротьба з нашою партією "Опозиційна платформа – За життя". Це все робиться заради одного – відвернути увагу від тих нагальних, реальних, об'єктивних проблем, які склалися в нашому суспільстві і в економічній, і в соціальній сфері.

Я вам хочу сказати, це є небезпека, що зростає, – владою нагнітаються дії, які обов'язково позначаться на ситуації в країні. Чому? Тому що те, що сьогодні відбувається, з українізацією, з дискримінацією російської мови, мов інших національних меншин – це діє не тільки проти влади, вони цього просто не розуміють, це діє проти країни, це діє проти державності. Я хочу вам сказати, що не треба володіти великим розумом для того, щоб у 21 столітті, в країні, яка знаходиться в центрі Європи, в країні, де люди розмовляють різними мовами, ходять в різні церкви, по-різному шанують історичні події та носять квіти до різних пам'ятників своїх героїв, насаджувати ментальність і ідентифікувати настрій, думки й спосіб життя людей, які притаманні тільки частині населення, ігноруючи всіх інших. Це ніколи не закінчується нормально. Це не може закінчитися нормально, тому що у нас багатонаціональна країна. За даними останнього перепису населення в Україні, який проводився 20 років тому, встановлено, що на території України проживають 130 національностей і народностей, а в Конституції нашої країни прямо було записано, що український народ – це громадяни всіх національностей, що живуть на території України. Треба виходити з цього принципу, треба будувати правову державу, треба йти шляхом задоволення інтересів всіх верств населення, всіх груп, незалежно від того, живуть вони на заході, на сході, на півночі або на півдні.

І якщо влада цього не розуміє, це означає тільки одне: вона не може ефективно управляти країною, а отже, побудова успішної країни відкладається доти, доки до влади прийдуть інші політичні сили. У програмі нашої політичної сили – "Опозиційної платформи – За життя" – прямо чорним по білому написано: ми будуємо успішну країну, ми знаємо, як перетворити економіку, ми знаємо, які реформи треба провести, як зробити країну демократичною і правовою, ми знаємо, як установити мир, ми знаємо, як зробити те, що задовольнятиме інтереси всіх верств населення, незалежно від того, де вони проживають. Тому я акцентую на цьому увагу у своїй статті й кажу, що є інший шлях, інший шлях розвитку країни, і кажу про цей шлях. І мені здається, це дуже важливо, тому що той шлях, який викладено в цій статті, – це шлях, який узяла на озброєння наша партія у своїй програмі. Ми з цим ішли на парламентські вибори, ми з цим і з цією програмою підемо на всі наступні вибори – місцеві, президентські, парламентські.

Сьогодні я не хочу говорити про рейтинги, тому що є різні соціологічні дослідження, які по-різному показують настрої людей, або, точніше, настрої тих, які їх замовляють. І я б відійшов від рейтингів. Я хочу процитувати Вадима Зіновійовича, він каже: ви холодильник відчиніть і подивіться. Ось це важливий рейтинг, життєво важливий рейтинг. Ви подивіться ціни на газ, ви подивіться ціни на електрику, ви подивіться сьогодні вартість тепла, постачання холодної, гарячої води й багато чого іншого. Ви подивіться сьогодні на робочі місця, їхня кількість збільшується чи ні? Подивіться на доходи населення. І найголовніше, ви подивіться на ціни, які збільшуються, торік та особливо космічно почали зростати цього року, на всі товари, і продовольчі, і промислові. Ось головний показник, а не рейтинги. І якщо при цьому сьогодні зростає або падає рейтинг президента – це одне, але, на мою думку, президент і його команда повинні зробити так, щоб ось ті вади, які я перерахував, – а вони далеко не всі з цього переліку, – повинні змінитися на користь і в інтересах людей. І якщо це буде, то тоді, напевно, будуть і рейтинги в тієї влади, яка це робитиме.

У мене величезні сумніви, що ця влада здатна на подібні дії, позаяк немає професіоналізму та ефективності державного управління, яке фактично на сьогодні є розваленим. Тому наша партія продовжує бути головним опозиціонером у країні, наша партія знає, що робити, і обов'язково це зробить, коли прийде до влади.

Віктор Медведчук

Оригінал – на сайті 112ua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.