Віктор Медведчук: Рішення про продовження мені домашнього арешту прийнято судом під прямим тиском влади

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

112ua.tv

Заява голови політради партії ОПЗЖ, народного депутата Віктора Медведчука за підсумками рішення суду про продовження йому запобіжного заходу до 7 вересня

Віктор Медведчук:

Я сказав буквально 10 хвилин тому, що я особисто, як і представники мого захисту, готові до будь-якого рішення, тому що ми добре розуміємо, що це черговий етап боротьби. Недаремно влада в особі прокуратури, правоохоронної системи, продовжила в незаконний спосіб термін досудового слідства до 11 листопада поточного року. Ми розуміємо добре, що це тільки один з етапів боротьби, і цей етап закінчився ось таким рішенням.

Рішення несправедливе, рішення не врахувало доводи захисту, рішення побудоване на порушеннях Кримінально-процесуального кодексу і в частині подачі клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, оскільки прокуратура, в тому числі й Генеральний прокурор, могли подати це клопотання не пізніше, ніж за десять днів до закінчення домашнього арешту, а цей термін закінчувався 29 червня. Цього зроблено не було, і це те грубе порушення, яке тягне нерозглянення або відмову в розгляді клопотання про продовження запобіжного заходу. І адвокати, які здійснюють мій захист, вчора посилалися на численну конкретну судову практику судів із різних регіонів України, які саме таким чином виконували цю норму Кримінально-процесуального законодавства. Ну, і я скажу про одну лише обставину, я думаю, що адвокати додадуть, це те, що в клопотанні прокуратури про продовження терміну утримання під вартою було прямо зазначено, - це клопотання, я хочу нагадати, підписано Генеральним прокурором України, - "продовжити запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до двох місяців". Ще раз повторюю: до двох місяців. Конкретно про це вчора говорили адвокати, попри це, суд не звернув на це увагу і в порушення клопотання і того прохання, яке було викладено прокуратурою, вчинив інакше в порушення вимог Кримінально-процесуального кодексу. 

Однозначно, ми будемо оскаржувати це рішення в Київському апеляційному суді.

Коментарі адвокатів Віктора Медведчука:

- Безумовно, захист оскаржуватиме це рішення, оскільки він вважає його не тільки несправедливим, але й незаконним. Тут варто сказати, що, крім виходу слідчого судді за рамки того, що просив у нього прокурор, слідчий суддя раптом вирішив, що він прийме своє рішення, хоча Кримінально-процесуальний кодекс йому забороняє. Тут ще має місце і порушення самої процедури розгляду клопотання прокурора. Кримінально-процесуальний кодекс встановлює чітко стадію дослідження документів. Слідчий суддя вирішив цю стадію пропустити. Ті сім томів матеріалів, які презентував йому прокурор, він вирішив, що він не вивчатиме. Чим керувався в такому випадку слідчий суддя, приймаючи таке рішення, - захисту поки незрозуміло, бо сьогодні, як ви чули, була оголошена тільки резолютивна частина, а мотиви, якими керувався слідчий суддя, він викладе сьогодні після 17 години. Безумовно, і ці мотиви захист врахує при підготовці своєї апеляції.

- Усі бачили вчорашню поведінку слідчого судді, і вчорашню, і позавчорашню. Ми бачили, в яких темпах тривав термін досудового розслідування без виклику сторони захисту, ми бачили, наскільки суддя намагався якомога швидше розглянути клопотання сторони обвинувачення, не реагував на наші обґрунтовані клопотання, не задовольняв їх, ми бачили, як розглядалися відводи. Відвід секретаря розглянули секунд за сорок. Суддя вийшов до нарадчої кімнати, дістав невідомо звідки постанову про відмову у відведенні та повернувся. Ви бачили, як суд відмовляв нам навіть в обідній перерві. Ми просто вчора 12 годин, по суті, безперервно працювали. Суддя вказує, що він давав нам перерви, але ці перерви були технічні, вони були пов'язані з тим, що ми знайомилися з документами сторони обвинувачення. Вчора було 12 годин безперервної роботи та необґрунтованої відмови в наших клопотаннях. Нам не надали можливості допитати свідків сторони захисту, нам відмовили в інших клопотаннях. Як сказала моя колега, теж важливо, суддя не досліджував також матеріали справи, тому що суддя намагався якомога швидше прийняти протиправне рішення, яке, ми вважаємо, було вже заздалегідь погоджено. Невідомо з ким, але воно було погоджено.

Віктор Медведчук:

Однозначно, при настільки грубих порушеннях Кримінально-процесуального законодавства, яке ми побачили сьогодні, навіть з урахуванням того, що була оголошена лише коротка частина рішення, однозначно, що був тиск, був тиск прокуратури, був тиск влади, для того, щоб продовжити утримання під домашнім арештом. Тому що мета влади, я ще раз кажу, вона сьогодні може тлумачитися тільки виходячи з тих останніх рішень, які приймалися, в тому числі й в цьому суді про продовження термінів досудового слідства, тому що, а навіщо продовжувати терміни досудового слідства, якщо у слідства є ще термін до 11 серпня? У цей час продовжують до шести місяців. Тобто, завдання одне: зробити все для того, щоб обмежити мене як опозиційного політика у своїй діяльності, для того, щоб обмежити мене в питаннях виконання повноважень народного депутата України, який, відповідно до Конституції, представляє інтереси громадян України. Мета одна: боротьба з опозицією. Боротьба шляхом незаконних політичних репресій та незаконного кримінального переслідування. Вона, очевидно, була вчора, позавчора, весь цей період часу, і, на жаль, ця політика влади, політика органів прокуратури триває. Точно так триватиме і наша боротьба. І боротьба партії, і боротьба адвокатів, і моя боротьба на захист справедливості і захист інтересів закону, які повинні восторжествувати, і ми в це віримо.

Я не знаю, хто мене боїться і як, і я взагалі на цю тему не хочу дискутувати. Але те, що влада робить все для того, щоб здійснити, реалізувати незаконне переслідування, і те, що ці переслідування незаконні були анонсовані ще два роки тому – це факт і це правда. Це вплив на правоохоронну систему, яка обрана ресурсом і важелем для незаконних політичних репресій.

Якщо говорити про санкції РНБО, то позасудовий порядок розгляду того, що регулюється законом і що має бути тільки можливістю розгляду в суді, є злочинним і незаконним. Тому всі ці дії РНБО щодо накладення санкцій, які в порушення закону про санкції сьогодні застосовуються владою як важіль управління і придушення інакомислення, придушення опозиції – вони є злочинними та незаконними, і закінчиться все дуже погано, тому що всі ці дії підпадають під ознаки статей Кримінального кодексу. Особи, винні в цьому, повинні бути притягнуті до відповідальності.

Все, що відбулося в ці дні – один з етапів боротьби, тому що, якщо слідство продовжене до 11 листопада, то зрозуміло, що ці дії влади будуть тривати, триватиме і наша боротьба із захисту справедливості, по боротьбі з беззаконням і з політичними репресіями.

Нічого не змінилося, крім погіршення ситуації, тому що з початку цього року влада перейшла до несудового розгляду багатьох питань, до незаконного розгляду, саме через механізм РНБО і підписання указів президента. Це незаконні дії, які повинні бути зупинені. Це дії, які суперечать змісту, змісту і принципам демократичної та правової держави.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.