Віктор Медведчук: Незважаючи на всі потуги русофобів у владі, посварити український і російський народи не вийде

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

Голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Оригінал розміщений на сайті партії "Опозиційна платформа - За життя".

Демонтаж пам'ятного знаку на честь дружби Києва і Москви послужив черговим підтвердженням ущербності української влади, метою діяльності якої так і залишаються розпалювання міжнаціональної ворожнечі і підтасування історичних фактів.

Українцям вже оголосили, що пам'ятний знак стане нібито експонатом музею тоталітаризму. Але вже сьогодні назва цього музею починає грати новими фарбами. Тому що спроби очорнити, переписати хід подій протягом тривалого і найважливішого періоду історії української держави, сформувати з України "анти-Росію", шалена боротьба влади з усіма проявами близьких, дружніх стосунків, що давно сформувалися, насильницьке насадження чужих ідей та ідеалів, у тому числі масовий знос пам'ятників, монументів, пам'ятних знаків, шанованих громадянами своєї країни, – це і є прояв сучасної української тоталітарної політики, яку влада прагне нав'язати і зробити обов'язковою для всього населення, караючи за інакомислення. Заперечення нашої спільної історії, знищення спільної культурно-релігійної спадщини, заборона спільних свят, цінностей, ідей і героїв – вся ця насильницька політика влади викликає лише біль, неприйняття і відторгнення у мільйонів українців.

Не менш дивно виглядає демонтаж пам'ятного знаку на честь дружби Києва і Москви і з точки зору нинішньої державної політики України. Адже і президент Зеленський, і його найближче оточення на кожному кроці заявляють, що саме Київська Русь є праматір'ю наших народів, родоначальницею величезного культурного та етнічного масиву, а Київ претендує на те, щоб стати точкою відліку для російської цивілізації. І тоді заперечення близьких історичних зв'язків між Україною і Росією виглядає ще більш маразматичним і нелогічним.

Виходячи з цього, очевидно, що ніякого політичного сенсу в знесенні пам'ятника, присвяченого історичному факту багатовікового зв'язку Москви і Києва, не існує. А отже, це варто розцінювати як акт державного вандалізму, викликаний відсутністю культури, знань і розуміння логіки історичного процесу. Українські градоначальники і державні мужі, що не вміють писати історію, але при цьому наділені владою, виявилися здатні її лише переписувати. Не зумівши створити нічого нового, ці сучасні Герострати знайшли задоволення в знищенні пам'яток історії, тому що це дозволяє їм в черговий раз майнути в новинах.

Нинішній кричущий інцидент послужив підтвердженням того, що ініціатива "Опозиційної платформи – За життя" зі створення громадського руху "Український фронт захисту історичної пам'яті" є вкрай затребуваною і необхідною для України. Ми готові і далі захищати історичну правду, припиняти всі спроби влади переписати хід історії, переінакшити трактування подій і фактів. Це стосується і недалекого минулого - наприклад, збереження історичної пам'яті про подвиг українського, російського та інших братніх народів у роки Великої Вітчизняної війни, і давньої історії. Так, відверті маніпуляції зі спробами спотворити назву нашої держави і навіть вразити таким чином російський народ виглядають смішно, убого і свідчать про нікчемність персон, які озвучували подібного роду заяви.

Ми чудово розуміємо небезпеку такої політики і саме тому не маємо наміру миритися з шабашем історичних фальсифікацій, що розгорнувся в Україні, підмін ідеалів і цінностей. Українська влада, можливо, і мріяла б перетворитися на "Іванів, що є безрідними" для того, щоб ніщо не заважало їй зануритися в ненависть і ворожість до всього російського, що виправдовує будь-які її злочини. Але ні український, ні російський народи цього, впевнений, не хочуть і ніколи не приймуть.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

"Опозиційна платформа - За життя"

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.