Віктор Медведчук: Наш захист розбив усі аргументи обвинувачення, зокрема, довів, що експертизи СБУ нікчемні

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Коментар Віктора Медведчука після судового засідання щодо продовження йому запобіжного заходу

Шановні представники ЗМІ, рішення суд ще не ухвалив. Як було оголошено слідчим суддею, рішення буде оголошено завтра о 08:30 ранку. Я можу говорити тільки про результати сьогоднішнього розгляду справи за участю обвинувачення, захисту. Ви, багато хто з вас, хто спостерігав за цією справою, чули позицію звинувачення, яка не змінилася з моменту пред'явлення матеріалів підозри. Тобто та сама система доказів під умовною назвою "висновки експертиз" і невстановлені обставини, особи, місце й події. І на сьогодні з урахуванням того, що хтось продовжує повторювати дурниці чергові, які було закладено в основу матеріалів підозри, захист цей весь період працював. Я вдячний адвокатам, які здійснюють мій захист. Захист зробив низку експертних досліджень та отримав справжні висновки, а не висновки українського національного в системі СБУ, там, де працюють підлеглі керівництва СБУ, яке й організувало все цькування і опозиційної партії, і окремих депутатів, і конкретно мене, і мого колеги Тараса Козака.

Тому в цьому разі сьогодні захист представив аргументи, що ті експертизи, які було проведено експертною установою СБУ, є недостатніми. Ба більше, було скеровано запити в усі основні експертні установи України (таких вісім у найбільших містах), які відповіли, що за копіями експертизи не проводяться, лінгвістичні експертизи, пов'язані з видрукованими текстами, можуть проводитися тільки за оригіналами... Ба більше, коли обвинувачення посилається на показання свідків, то ці свідки жодного відношення до обвинувачення та інкрементації тих звинувачень, які є недостатніми та які відповідно до вимоги Конституції є неприпустимими, як і згідно з вимогою Кримінально-процесуального кодексу, не мають. Ще раз сьогодні протягом фактично 12 годин розгляду матеріалів щодо продовження запобіжного заходу було продемонстровано, що звинувачення, які висунуто щодо мене, щодо Тараса Козака, є недостатніми. Ці звинувачення є сфальсифікованими, що розцінюється як політичне переслідування.

Я не знаю, чому таке ставлення нашого президента Володимира Зеленського до мене, але я принципово відстоював і продовжую відстоювати позицію, за якої наша партія була в опозиції до нього після того, як він переміг у першому турі, і було рішення партії не підтримувати його в другому турі, як і, власне кажучи, другого кандидата. І вся наша діяльність "Опозиційної платформи - За життя" була спрямована на опозицію до президента і його команди. Ми це демонстрували принципово, ми це демонстрували послідовно, ми не приховували своєї позиції, ми не загравали ні з ким, ми давали об'єктивну оцінку влади в питаннях соціальної, економічної, гуманітарної політики. І після двох років, коли представники нашої партії заявляють про те, що країна з бідної перетворилася на злиденну, - це результат тієї діяльності, до якої країну довела команда, очолювана паном Зеленським. Тому наша критика була правильною, об'єктивною, вона буде такою і в майбутньому, якщо подібна лінія поведінки Зеленського та його команди продовжуватиметься.

А поки в моєї тещі та інших осіб, які працюють зі мною або близькі до моєї сім'ї, були обшуки. Я нічого не можу сказати про ці обшуки, тому що сьогодні про це йшлося. Здійснили обшуки, сьогодні згадувалося п'ять, ні, їх було вісім. І внаслідок усіх цих обшуків не виявлено, не вилучено жодних документів. Тобто це чергова спроба назбирати якихось документів, якихось матеріалів, якими можна було би підтримати ті фальсифікації, які здійснюються з боку органів прокуратури.

Ми протиставляємо і протиставлятимемо свою лінію поведінки. Вона, наша програма нашої партії, діяльність нашої партії, спрямована на відстоювання інтересів українських громадян. Знаєте, собака гавкає, а караван іде. Караван - це наша партія, вона буде йти вперед, відстоювати інтереси наших громадян і домагатися поліпшення життя саме для них.

Віктор Медведчук

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.