Військові навчання "Захід-2021": Як смертоносні танки-роботи сполошили Європу

Daily Express
Daily Express

Британський таблоїд, який щодня видається в Лондоні

Спільні стратегічні навчання "Захід-2021" Збройних сил Росії та Білорусі на військовому полігоні Обуз-Лесновський під Барановичами РИА Новости

Грізні машини, представлені Росією на навчаннях "Захід-2021", сполохали європейські країни, які не виключають військового вторгнення. 

Про це пише Daily Express.

Володимир Путін під час спільних військових навчань із Білоруссю залучив новітні та смертоносні зразки російської бойової техніки.

Російські та білоруські війська проводять масштабні військові навчання поблизу європейських кордонів, плануючи завершити їх у четвер. У маневрах "Захід-2021" беруть участь до 200 000 військовослужбовців, 80 літаків і вертольотів, до 15 кораблів і майже 300 танків, про що повідомило російське Міністерство оборони. Москва на цих навчаннях вперше продемонструвала бойовий роботизований комплекс "Платформа-М" і нові бойові машини "Сармат-2", про що повідомили російські засоби масової інформації.

Бойовий робот "Платформа-М" – це грізна машина, озброєна гранатометами та кулеметом. Управління нею здійснюється дистанційно.

Роботизований комплекс "Платформа-М" РБК

Білоруський президент Олександр Лукашенко в неділю спостерігав за ходом навчань і був у повній бойовій готовності. Державне інформаційне агентство БЕЛТА опублікувало фотографію президента в зеленій військовій формі, який уважно спостерігає за ходом навчань на Обуз-Леснівському полігоні.

Пізніше він заявив: "Це один з найважливіших навчальних заходів для Збройних сил, який проходить на тлі гібридної агресії, що триває, Заходу проти Білорусії та Росії".

Новини за темою: Союзна держава Росії та Білорусі: Що отримав Лукашенко та відібрав Путін

Очікується, що Путін наступного тижня проінспектує ці військові навчання, які він назвав доцільними з урахуванням активності НАТО, що наростає, в регіоні.

Однак маневри "Захід-2021" викликали занепокоєння серед членів НАТО, що мають із Білоруссю спільний кордон на заході. Зокрема, Естонія висловила стурбованість, що ці маневри можуть стати передвісником російського вторгнення в найближчому майбутньому.

Даючи в п'ятницю інтерв'ю, командувач силами оборони Естонії Мартін Херем (Martin Herem) сказав: "Ми повинні розуміти, що це [напад Росії на Естонію] може статися в найближчі роки".

"Швидше за все, мета Росії не в тому, щоб нас окупувати. Вона не хоче отримувати контроль за допомогою окупації, але їй подобається нестабільність і вплив, яких вона домагається через нестабільність".

Естонія входила до складу Радянського Союзу, і на сході країни досі проживає значна російська меншина.

Після української кризи 2014 року Путін виступив із застереженням, що він скористається будь-якими наявними у нього в розпорядженні засобами для захисту росіян, які живуть за кордоном.

"Хочу, щоб всі розуміли: наша країна буде і надалі енергійно відстоювати права росіян, наших співвітчизників за кордоном, використовувати для цього весь арсенал наявних засобів: від політичних і економічних – до передбачених у міжнародному праві гуманітарних операцій, права на самооборону", – сказав він у 2014 році на нараді російських послів.

Путін додав: "Коли я кажу про росіян і російськомовних громадян, я маю на увазі людей, які відчувають, відчувають себе частиною так званого широкого російського світу, не обов'язково етнічно російські люди, але ті, хто вважає себе руським".

Джон Варга

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.