Військове зіткнення між Іраном і ОАЕ у водах Перської затоки

Вуса Асада
Вуса Асада

Авторський канал Іллі Куси про Близький Схід

Між ОАЕ та Іраном часто виникають інциденти у водах затоки Фото з відкритих джерел

Берегова охорона Еміратів відкрила вогонь по іранських рибальських човнах північніше острова Абу Нуайр і вбила двох рибалок. ОАЕ заявили, що намагалися зупинити вісім суден, які порушували морські кордони Еміратів.

Оригінал в Telegram-каналі "Вуса Асада".

У відповідь іранці захопили еміратський човен і його екіпаж, звинувативши в таких же порушеннях. МЗС Ірану повідомило, що країна готова захищати свої кораблі і своїх людей будь-якими доступними засобами.

Через деякий час ОАЕ визнали факт інциденту, вибачилися і висловили готовність виплатити Тегерану компенсацію, попросивши їх повернути своїх рибалок.

Загалом не можна сказати, що сталося щось екстраординарне. Між ОАЕ та Іраном часто виникають інциденти у водах затоки, якраз із рибалками. Тому немає сумнівів, що обидві країни спокійно врегулюють це питання.

Однак цікаве регіональне тло того, що відбувається. Тиждень тому Ізраїль і ОАЕ підписали угоду про нормалізацію відносин, після чого в Ірані заявили, що Емірати роблять себе законною ціллю "осі опору" і підривають позицію по Ізраїлю.

Новини за темою: Історичне перемир'я ОАЕ з Ізраїлем ціною американських літаків F-35?

Крім того, США намагаються посилити тиск на Іран, маючи намір відновити проти нього санкції ООН, а також збиваючи коаліцію, яка потенційно може допомогти у ймовірному конфлікті США та Ірану.

Тому інцидент між Абу-Дабі і Тегераном явно підстьобується нестабільним і напруженим регіональним контекстом, який все більше викликає дискусій щодо ймовірності нового великого конфлікту на Близькому Сході.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.